Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Obama birinci, Gül, ikinci sırada

Bu haberin fotoğrafı yok

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve kullanan Gülʹün, kurumsal ilişkileri geliştirmek ve halkla doğrudan ilişki kurmak için yöneldiği sosyal medya araçları Facebook, Twitter, YouTube ve Flickrʹda hesapları bulunuyor. Gülʹün 9 Aralık 2009ʹda açılan ve ziyaretlerinde çektiği fotoğraflarla programlarına ilişkin bilgileri paylaştığı Twitter hesabının takipçi sayısı, bugün itibarıyla 3 milyon bin 530ʹa ulaştı.

ABD Başkanı Barack Obama 30 milyonun üzerindeki takipçi sayısıyla devlet başkanları sıralamasında birinci sırada yer alıyor. Twitterʹda 4 milyon 230 binin üzerinde takipçisi bulunan Venezuella Devlet Başkanı Hugo Chavezʹin ölümünün ardından Cumhurbaşkanı Gül, ikinci sıraya yerleşti. Gül, Twitterʹdaki ilk paylaşımını 14 Mayıs 2010ʹda Aydın ziyareti sırasında yaptı, 18 Mayıs 2010ʹdan sonra da Twitter üzerinden gelen soruları cevaplamaya başladı.

Eski Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wullfʹun Türkiye ziyareti sırasında Twitterʹdan ilk fotoğraf paylaşımını gerçekleştiren Gül, Twitterʹda ʹʹEn Çok Konuşulanlarʹʹ bölümünde ilk 10 arasında yer alıyor. Gül, pahallı saat kullanıp kullanmadığından, protokol gereği yol kapatılmasına kadar birçok soruyu yanıtladığı Twitter üzerinden, kullandığı antika Cadillac otomobilin fotoğrafını da takipçileriyle paylaştı. VidiVodoʹda paylaştığı videolar, 9 milyon kez izlendi Cumhurbaşkanlığının resmi internet sitesinde Gülʹün, Facebook, YouTube, VidiVodo, Instagram, Flicker ve iPhone uygulamalarının kısa yollarına da yer veriliyor.

Gülʹün programları ve Çankaya Köşkü ile ilgili bilgilerin yer aldığı iPhone uygulaması da çok sayıda kullanıcı tarafından indirildi. YouTubeʹdaki hesap üzerinden yaklaşık bin 100 video paylaşılırken, videolar 751 binin üzerinde görüntülenme sayısına ulaştı. Gül, VidiVodoʹda bin 908 paylaşımda bulunurken, bu videolar 9 milyonun üzerinde izlendi. Instagram hesabı da açan Gül, 57 bin 309 takipçisiyle 40 fotoğrafını paylaştı. Flickrʹda da Gülʹün gezilerine ait bin 100ʹün üzerinde fotoğrafa yer verildi.

Facebookʹta “cbabdullahgul” kullanıcı adıyla video, albüm ve fotoğraflarını paylaşan Gül, 780 binden fazla beğeni topladı. Cumhurbaşkanı Gül, ikinci sıraya yerleşti. Cumhurbaşkanlığının farklı içerik kazandırılan internet sitesinin ziyaret sayısında da artış yaşandı. Sitenin aylık tekil ziyaretçi sayısı ortalama bir milyon olarak gerçekleşti. (Zaman)
Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/obama-birinci-gul-ikinci-sirada/gundem/gundemdetay/17.04.2013/1694888/default.htmEtiketler: Almanya , ABD , Türkiye , Çankaya , Abdullah Gül , Barack Obama , medya , Çankaya Köşkü , Facebook , Youtube , Hugo Chavez , Cadillac , iPhone , antika , Twitter , saat , 2010 , Fotoğraf , internet , Almanya Cumhurbaşkanı , Instagram , 14 Mayıs , Abdullah Gülʹün , Chavez