Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Oğlunun kemikleri 18 yıl sonra bulundu

Bu haberin fotoğrafı yok

Mardin’in Dargeçit ilçesinde yapılan kazıda kemikler bulunmuş ve Adli Tıp Kurumu’na gönderilmişti. Yapalan incelemede kemiklerden birinin Mehmet Emin Aslan’a ait olduğu belirlendi.
İnsan Hakları Derneği (İHD) Mardin Şube Başkanı Erdal Kuzu, konuyla ilgili dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, aradan 18 yıl geçtikten sonra kaybettirilen bir insana ait izlere ulaşmanın sevincini yaşadıklarını belirtti.
Kuzu, “Kuyuda bulunan kafatası ve kemiklerin iki ayrı insana ait olduğu ve bunlardan bir tanesinin kayıp Mehmet Emin Aslan olduğu adli tıp rapor ile ortaya çıkmıştır. Gelecek ek rapor ile diğer kemiklerin kime ait olduğu netleşecektir. Ek rapor geldiği vakit katledilen 6 kişiden 3’ünün kimliğine ulaşmış olacağız. Diğer kimlikte tespit edildikten sonra kemikler ailelere teslim edilip defnedilecek. Mehmet Emin Aslan İdil’de gömülecek” dedi.
Olayı gerçekleştiren kişilerin dönemin görevli subayları ve şuan da seçilmiş CHP’li belediye başkanları olduğunu ileri süren Kuzu, şöyle dedi:
“Gerçeğin bir gün, bir kuyunun dibinde sizi bulacağına eminiz ki hiç düşünmemiştiniz. Sizler şuan seçim ile iş başında olup görevdesiniz. Sizi seçen Bodrum Gümüşlük beldesi ve Sivas Çepni beldesinde ki yurttaşlara sesleniyoruz. Farkında mısınız sizleri kimin yönettiğinden. Berfo annenin gözleri açık gitti ama en azından İbrahim amcanın başında dua okuyacağı bir mezarı olacak.”

‘Allah dualarımı kabul etti’
18 yıl sonra kayıp olan çocuğunun kemiklerine ulaşan 78 yaşındaki İbrahim Aslan da olayı gerçekleştirenler hakkında hukuki sürecin başlatılmasını isteyerek, “18 yıldan sonra çocuğumun kemiklerine kavuşmak benim için sevindiricidir. Allah dualarımı kabul etti. Soruşturmayı yürüten makamlardan umudum o ki bu olayı gerçekleştirenler hakkında hukuki yaptırımların bir an önce başlatılmasıdır” diye konuştu.
Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/oglunun-kemikleri-18-yil-sonra-bulundu/gundem/gundemdetay/24.02.2013/1672795/default.htmEtiketler: CHP , Diyarbakır , Sivas , Mardin , Adli Tıp Kurumu , Bodrum , İnsan Hakları , İnsan Hakları Derneği , kafatası , Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı , Adli Tıp