Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ordu-Giresun Havalimanı Açıldı

Karadeniz üzerinde inşa edilen Ordu – Giresun Havalimanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla açıldı.

Bu haberin fotoğrafı yok

Ordu-Giresun Havalimanı’nın bugün düzenlenen törenle hizmete açıldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu alana inmeden önce, uçağın kokpit camından Ordu-Giresun Havalimanı’nı inceledi.

 

Ordu-Giresun Havalimanı’nda tarifeli seferlerin başlamasıyla birlikte yolcular da havalimanına geldi. Açılış gününe bilet alarak havalimanına gelen yolcular iç ve dış hatlar kapısından içeri alındı. CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun gelmesi sebebiyle sıkı güvenlik tedbirlerinin alındığı havalimanında yolcular bir sorun yaşamadan check-in işlemlerini yaptılar.

 

DAVUTOĞLU: MUHALEFET HAYAL KURUYOR

Açılış töreninde konuşan Başbakan Davutoğlu şunları söyledi:

Ak Parti’nin mega projeleri hayata geçtikçe Kılıçdaroğlu da kendince mega hayaller kurmaya başladı.  Ama fark şu biz hayalleri gerçek yaparız o hayal kurar.

 

Dünyanın en büyük havalimanı İstanbul’da inşa ediliyor. Kim inşa ediyor? Yine duysunlar. Dünyadaki en uzun kuleli asma köprü, 3. Köprü’yü inşa ediyoruz. Kanal İstanbul’un proje çalışmaları hızla ilerliyor. Dünyada ilk kez 3 katlı tünelle iki kıtayı birleştiriyoruz. Kılıçdaroğlu yeni keşfediyor coğrafyayı. Biz o merkezleri birleştiriyoruz. Biz onları yazdık, inşa ettik. Biz tarih yazıyoruz o arkadan takip ediyor.

Dünyanın en uzun 4. Asma köprüsünü İzmit Körfezi’nde inşa ediyoruz. Dünyanın en uzun ikinci çift tüp tünelini Ovit’te inşa ediyoruz.

Ana vatanla yavru vatanı su tüneli ile kim birleştiriyor? Bunların hepsi mega proje. Bunları hayal bile edemezler. Dünyada 3. Deniz üzerindeki havalimanını inşa ettik. İnşallah Rize’de de aynı yöntemle inşa edeceğiz.
İktidara geldiğimizde 26 havalimanı vardı. Ordu-Giresun da 54.’ncü… 

Türkiye merkez ülke oldu. Bu bizim iddiamız.

 

Çıkmış Kılıçdaroğlu Türkiye’yi merkez ülke yapmaktan bahsediyor. Bizim gerçekleştirdiklerimizi onlar yeni hayal ediyor. Biz dünya ile yarışıyoruz. 

MHP ’nin 2002’deki Ulaştırma Bakanı’na sormuşlar o zaman. YHT projesini görünce ‘Biz değil torunlarımız bile göremez’ demiş. Hızlı treni gördük mü?

Lojistik merkez yeni akıllarına gelmiş. Biz şu ana kadar 8 lojistik merkez kurduk. 6’sının yapımı devam ediyor.

 

ERDOĞAN: KILIÇDAROĞLU 30 SONRASI İÇİN PROJE AÇIKLIYOR

Davutoğlu’nun ardından kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da vatandaşlara seslendi.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Bugün Ordu ve Giresun için tarihi gün. Olmaz denilenin olduğu yapılamaz denilenin yapıldığı bitmez denilenin bitirildiği bir gün. Ordu Havalimanı’nın açılışını yaptığımız gün.

Son zamanlarda Kılıçdaroğlu, Ferhat ile Şirin hikayesini anlatmaya başladı. Öğrenmeye başlamış daha çok öğrenecek. Aşk her kişinin değil er kişinin işi. 

Biz bölücü terör örgütünün desteklediği partiye rağmen Hakkari Havalimanı’nı bitiriyoruz. Kılıçıdaroğlu 30 yıl sonrası için proje açıklıyor. Kim öle kim kala. Cumhuriyetin 100 yıl dönümü için biz hedef koyduk. Milli gelirimiz 10 bin 500 dolar 2023’te hedef 25 bin dolar.

Kurusıkı atmakla olmuyor bu işler. Sorumluluk istiyor. Bahçeli bize ileri geri hakaretler ediyor. Sayın Bahçeli ben sana hakaret etmeyeceğim. Muhatabım değilsin. Çankaya’ya çıkamayacağımı yarı yolda kalacağımı söylemişti. Biz öyle bir çıktık ki bunlar nal topladı.

Bak benim maliye bakanım var. İdi. Ben kendisini severim. Onunla oturun bir televizyon programında konuşun o sana her şeyi anlatır. Maliye Bakanı çağırıyor. Neden çıkmıyorsun. Çık?

Ahmet Kaya’ya ödül töreninde vay şerefsiz vay diye sürmanşetten başlık atanlar daha sonra ne dediler biliyor musunuz, “Biz o akşam orada yoktuk dediler. Halbuki hepsi oradaydı.