Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Özelleştirmelerde “30 milyon TL” ayarı

Bu haberin fotoğrafı yok

Rekabet Kurumuʹnun, “Özelleştirme Yoluyla Devralmaların Hukuki Geçerlilik Kazanabilmeleri İçin Rekabet Kurumuna Yapılacak Ön Bildirimlerde ve İzin Başvurularında Takip Edilecek Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ” Resmi Gazeteʹnin bugünkü sayısında yayımlandı.

Tebliğ ile Özelleştirme İdaresi Başkanlığı veya diğer kamu kurum veya kuruluşlarınca gerçekleştirilecek devirlerin hukuki geçerlilik kazanabilmeleri için Rekabet Kurumuʹna yapılacak ön bildirimlerde ve izin başvurularında takip edilecek usul ve esaslar belirlendi.

Tebliğe göre, özelleştirme yolu ile devralma işlemlerinde, özelleştirilecek teşebbüs ya da mal veya hizmet üretimine yönelik birimin cirosunun 30 milyon lirayı aşması halinde, ihale şartlarının kamuoyuna duyurulmasından önce, Rekabet Kurulu görüşünün alınması zorunlu olacak.

Rekabet Kurulu görüşü, ilgili görüşte aksi belirtilmediği sürece 3 yıl geçerli olacak. Bu sürenin bitiminden itibaren çıkılacak ihalelere ilişkin yeniden Rekabet Kurulu görüşünün alınması gerekecek.
Kaynak: http://ekonomi.milliyet.com.tr/ozellestirmelerde-30-milyon-tl-ayari/ekonomi/ekonomidetay/18.04.2013/1695250/default.htmEtiketler: Rekabet Kurulu , Rekabet Kurumu , özelleştirme , Resmi Gazete