Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Polisten halkevi üyelerine sert müdahale

Bu haberin fotoğrafı yok

İzmit Belediye İş Hanı önünde toplanan yaklaşık 100 kişiden oluşan Halkevleri üyeleri 81. yıldönümü nedeniyle yürüyüş yapmak istedi. Hürriyet Caddesiʹni ulaşıma kapatan polis ekipleri geniş güvenlik önlemi aldı. Halkevleri üyelerinin yürüyüşünü engellemek isteyen polis arasında arbede yaşandı.

Polisin biber gazı ve su sıkmasının ardından Halkevleri üyeleri ellerinde bayraklarla polislere saldırdı. Eylemci grup tazyikli suya karşın yürümek isteyince, poliste aralarında Halkevi Saraybahçe Başkanı Mihrican Atalay`ın da aralarında bulunduğu 18 eylemciyi yaka paça gözaltına aldı.

Gözaltılar sırasında bazı vatandaşlar polise ıslık ve alkışla destek verdi. Bazı vatandaşlar ise gözaltına alınan Halkevi üyelerine tekme ve yumruk vurmaya çalıştı. Polis bir yandan eylemcileri gözaltına alırken, diğer yandan ise vatandaşları sakinleştirmekte güçlük çekti.

Belediye İş Hanı önünde dağılan Halkevi grubu daha sonra tekrar Sabri Yalım Parkı`nda toplandı ve grup adına yapılan açıklamada yaşanan olaylar kınanarak, gözaltına alınan arkadaşlarının serbest bırakılması istendi. Burada yapılan açıklamanın ardından eylemci grup alkışlar eşliğinde Kocaeli Halkevi`nin bulunduğu Belediye İş-Hanı`na yürüdü.
Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/polisten-halkevi-uyelerine-sert-mudahale/gundem/gundemdetay/24.02.2013/1672915/default.htmEtiketler: Kocaeli , İzmit , biber gazı , Hürriyet , Yaka , Grup