Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tarihin en pahalı A Milli Takımı

Bu haberin fotoğrafı yok

Teknik direktör Abdullah Avcı yönetiminde 2014 Dünya Kupası Eleme Grubuʹnda mücadele eden A Milli Futbol Takımı, tarihindeki en pahalı kadrosuna sahip. Son oynanan karşılaşmalarda mücadele eden A Millilerʹin toplam bonservis değeri 141 milyon 200 bin Euro olarak belirlendi. Milli Takımʹın en pahalı futbolcusu 24 milyon Euro ile Atletico Madridʹde forma giyen Arda Turan olurken, en ucuz futbolcu ise 1 milyon 500 bin Euroʹyla Hamburgʹda forma giyen Gökhan Töre oldu. Abdullah Avcı, 2014 Dünya Kupası elemeleri için aday kadroya 10 lejyoner çağırırken, bu sayı milli takım tarihindeki en fazla sayı olarak dikkat çekti.

ABDULLAH AVCIʹNIN ÖĞRENCİLERİNİN DEĞERİ 141.2 MİLYON EURO
2014 Dünya Kupası Eleme Grubuʹnda finallere kalabilmek için mücadele eden (A) Milli Takım, bünyesinde bulunan isimlerin Avrupa piyasasındaki bonservis değeri ve aday kadroda bulunan lejyoner futbolcu sayısı ile futbol tarihine geçti. Abdullah Avcıʹnın son karşılaşmalarda milli takım kadrosuna davet ettiği futbolcuların Avrupa piyasasındaki değeri 141.2 milyon Euro. ʹʹTransfermarkt.com.trʹʹ sitesindeki verilere göre Milli Takım kadrosu içerisinde bonservis bedeli en yüksek futbolcu Atletico Madridʹde forma giyen Arda Turan oldu. Turan için belirtilen 24 milyon Euroʹluk bonservis bedeli, İspanya liginde ʹʹen pahalılar listesindeʹʹ ilk iki sırayı paylaşan Messi ve Ronaldo gibi yıldızların ardından 26. sırada bulunuyor. Arda Turan, bonservis bedeliyle İngiltere liglerinin 24ʹüncü, Almanya liglerinin 13ʹüncü, İtalya liglerinin 8ʹinci, Fransa liglerinin 6ʹncı sırasında bulunan en pahalı futbolcusu oldu. Arda, bonservis bedeli dikkate alındığında birçok ligin en pahalı futbolcusu konumunda yer alıyor. Portekiz, Avusturya, Belçika ve Hollanda liglerinde Ardaʹnın bonservis bedelinden daha pahalı futbolcu bulunmuyor.

ARDA TURAN MİLLİLERİN EN ʹʹPAHALIʹʹ FUTBOLCUSU 24 MİLYON EURO
Abdullah Avcı yönetimindeki (A) Milli Futbol Takımıʹnda bulunan diğer futbolcuların bonservis bedelleri ise Milli Takımʹın en pahalı futbolcu kadrosunu oluşturuyor.
Türkiye liginde oynayan ve (A) Milli takımda son karşılaşmalarda forma giyen futbolcuların bonservis bedelleri şöyle:
Burak Yılmaz 15 milyon Euro
Selçuk İnan 12 milyon Euro
Gökhan Gönül, Mehmet Topal ve Volkan Demirel 8 milyon Euro
Semih Kaya, Egemen Korkmaz, Umut Bulut 6 milyon Euro
Hasan Ali Kaldırım, Caner Erkin, Hamit Altıntop, Onur Kıvrak, Alper Potuk ve Tolga Zengin 5 milyon Euro Bekir İrtegün, Serdar Aziz, Emre Çolak 4 milyon Euro
Emre Belözoğlu 3.2 milyon Euro
Serdar Kurtuluş 3 milyon Euro
Olcay Şahan ve Aydın Yılmaz 2.5 milyon Euro.

Abdullah Avcı, 2014 Dünya Kupası elemeleri için aday kadroya 10 lejyoner futbolcu çağırırken, bu sayı Milli Takım tarihindeki en fazla sayı olarak dikkat çekti. Lejyonerlerin bonservis bedelleri ise şöyle:
Arda Turan 24 milyon Euro
Nuri Şahin 8 milyon Euro
Ömer Toprak ve Tunay Torun 7 milyon Euro
Serdar Sararer, Kerim Frei, Sinan Bolat, Mehmet Ekici ve Mevlüt Erdinç 3 milyon Euro
Gökhan Töre 1.5 milyon Euro Euro

 
Kaynak: http://skorer.milliyet.com.tr/tarihin-en-pahali-a-milli-takimi/-/detay/1695280/default.htmEtiketler: Almanya , İtalya , Belçika , Türkiye , Avrupa , Fransa , İngiltere , İspanya , Hamit Altıntop , Burak Yılmaz , Hollanda , Volkan Demirel , Milli Takım , Aydın Yılmaz , Arda Turan , Caner Erkin , bonservis , Emre Belözoğlu , Avusturya , Bekir İrtegün , Nuri Şahin , Atletico Madrid , Mehmet Topal , Gökhan Gönül , Serdar Kurtuluş , Portekiz , Gökhan Töre , Ronaldo , A Milli Futbol Takımı , Dünya Kupası Elemeleri , Egemen Korkmaz , Semih Kaya , Umut Bulut , Hamburg , Abdullah Avcı , Mevlüt Erdinç , A Milli Takımı , Selçuk İnan , Ömer Toprak , Tolga Zengin , 2014 Dünya Kupası , futbol , futbolcu , Tunay Torun , Hasan Ali , Egemen , 1 Milyon , Hasan Ali Kaldırım , Olcay Şahan , 8 Milyon Euro , Madrid , Atletico , Selçuk , Abdullah Avcıʹnın , Mehmet Ekici , Onur Kıvrak