Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türk Dil Bayramı Ermenek Kutlamaları

Türkçenin resmi devlet dili oluşunun 738. Yıldönümü dolayısıyla Ermenek Belediyesi tarafından düzenlenen Türk Dil Bayramı ve Karamanoğlu Mehmet Bey’i anma programı, Karamanoğlu Mehmet Bey’in türbe ziyareti ile başladı.

Bu haberin fotoğrafı yok

Ermenek Belediyesi tarafından düzenlenen Türk Dil Bayramı ve Karamanoğlu Mehmet Bey’i anma programı, Karamanoğlu Mehmet Bey’in türbe ziyareti ile başladı.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şehitlerimiz ve bütün Türk büyüklerinin huzurlarında Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Ermenek Hasan Kalan Anadolu Lisesi Folklor Ekibinin gösterisi sunuldu.

 

Karmanoğlu Mehmet Bey’in Fermanı temsili olarak İMKB Anadolu Lisesi öğrencisi Ercüment ERTÜRK tarafından okundu. Türkçe’nin özlü sözlerinin yazılı olduğu pankart geçişi ve ardından Türk Devletlerine ait bayrak geçişi yapıldı.

 

Günün anlam ve önemini dile getirmek üzere sıra ile Balkusan Köyü Muhtarı Zekeriya BALCI, Mersin Üniversitesi Emekli Öğretim Görevlisi Fikret BABUÇ, Ermenek Belediye Başkanı Uğur SÖZKESEN, Ermenek Kaymakamı Eyüp GÜNGÖR ve Devlet Eski Bakanı Fikret ÜNLÜ kürsüye davet edildi.

 

Konuşmaların ardından Hasan Kalan Anadolu Lisesi öğrencileri geleneksel Saya oyunlarını sergilediler. Ermenekli Milli Güreşçiler Yasin HİSAR ve Tahir ÖZER “çift dalma, dana bağı, tek kol, çırpma” gibi tekniklerde gösteriler sergilediler.

 

Türk Dil Bayramı Etkinlikleri akşam Ahmet Keleşoğlu Kültür Merkezinde Ermenek Halk Korosu ve TRT Radyo sanatçısı Tülay AĞAGİL konseri ile sona erdi.