Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Kahramanʹın Veda Mesajı

Valiler kararnamesi ile görev yeri değişen Vali Süleyman Kahraman’dan veda mesajı…

Bu haberin fotoğrafı yok

İki yıldır ilimizde görev yapan ve son çıkan Valiler kararnamesi ile görev yeri değişen Vali Süleyman KAHRAMAN bir veda mesajı yayınladı.

Vali KAHRAMAN yayınladığı Veda mesajında; ” “Karaman, “dostun evi gönüllerdir” diyen Yunus Emre’nin şehri…Karaman, düşünce ve kültür dünyamızın en önemli kilometre taşlarından ve manevi dünyamızın mimarlarından olan Hz. Mevlana’nın annesini emanet ettiği kadim bir şehir…Karaman, ana dilimiz kadar saf ve tertemiz Türkçe’nin sultanı Mehmet Bey’in şehri….

İnanıyorum ki taşı toprağı tarihle yoğrulmuş olan bu şehir, dün olduğu gibi yarında tarih yazmaya devam edecek…. Eğitimde, sanatta, kültürde, ekonomi ve sanayide ve her alanda inşallah ülkemizin abide şehirlerinden biri olacaktır. Bu sözlerim sadece bir temenni değil, aynı zamanda benim Karaman’la ilgili inancımdır.

Her yolun bir sonu var ve her emanet mutlaka teslim edilecektir elbet; ama vefanın ve sevginin bir sınırı, bir sonu yok… yaşadığım onca güzellik için Karaman’a çok şey borçluyum. Bu sebepledir ki yaşadığım müddetçe Karaman bende yaşamaya devam edecek…. Dağı taşı, kurdu kuşu kendisine dost bilen Yunus Emre gibi bende Karaman’ı ömrüm boyunca kendime dost bileceğim…

Ve maddî olan her şey bir gün toprağa karışacak… İşte bu fani dünyada esas olan Hz. Yûnus’un ifadesiyle bir gönüle girebilmektir. Zira ihtiyacımız olan da bu gönüllerin duasıdır. Elbette ki kimi zaman farkında olmadan kırdığımız gönüller olmuştur. Ben haklarımı helâl ediyorum ve sizlerden de helâllik diliyorum. Halkımızın huzurunda alnım ak, vicdanım rahattır. Zira hizmetten ve hürmetten öte bir niyetim asla olmadı… Halkın huzurunda olduğu gibi Hakk’ın huzurunda da temiz olabilmek nasip olur inşallah. Her şey öncelikle Hakk’ın takdiridir. Ve hükümetin kararı ile emaneti bir başka arkadaşımıza teslim ediyoruz. İnsanın muhabbet duyduğu insanlardan ve beldelerden ayrılması elbette ki hüzün vericidir. Mevlâm görelim neyler! Neylerse güzel eyler…

Karaman herşeyin en iyisine, en güzeline layık kadim bir şehrimiz.Böyle bir güzel şehre hizmet etmek nasip olduğu için kendimi bahtiyar hissediyorum. Her şeyin hayırlısını diliyor, birlikte çalıştığım herkese en içten duygularla teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun diyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” dedi.