Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vazo Kule 179 Bin TLʹden Başlıyor

Bu haberin fotoğrafı yok

Dap Yapı’nın, eski Hitit vazosundan yola çıkarak tasarladığı Vazo Kule, M.Ö. 1600 yılından izler taşıyor. Geçmişte elit ve varlıklı kesimin gizli cenneti olarak anılan Maltepe Dragos’ta yükselen proje, Hitit medeniyetinin 3 bin yıllık eşsiz mirasını günümüze getiriyor.

Proje hakkında bilgi almak için tıklayın!

DAP YAPI’dan milat

Mimaride çığır açan fikirleri ve konut anlayışında yeniliğin öncüsü DAP Yapı, her projesinde, ülkemiz için anıt değeri taşıyan, konsept formlara sahip özgün mimarili binalar tasarlıyor. Hitit sanatının en önemli objelerinden olan İnandık Vazosu, anıtsal mimari anlayışıyla modernize edilerek Vazo Kule’de yeniden hayat buluyor.

Hitit devletinin Hanhana (Çankırıʹya yakın İnandık Köyü) adlı merkezinde bulunan vazonun dış yüzündeki kabartmalı motifler binanın içinde de dekorasyon öğesi olarak yer alıyor. Geçmiş ve geleceği harmanlayarak sunan projede yaşama ayrıcalığına sahip olanlara büyülü bir dünyanın kapıları aralanıyor.  

Şehrin merkezinde A plus rezidans

Vazo Kule, Fener’den başlayıp Tuzla’ya kadar devam eden Türkiye’nin en uzun sahil bandı üzerinde yer alıyor. İstanbul’un yeni cazibe merkezi Maltepe Dragos’ta yükselen proje, Kadıköy, Bağdat Caddesi, havalimanı, TEM ve E-5 bağlantı yolları, sahil yolu, marina, metro gibi kara, hava, deniz ve raylı ulaşım hatlarına olan yakınlığıyla lokasyon avantajı sunuyor.   

179.000 TL’den başlayan fiyatlarla

400 adet bağımsız bölümden oluşan proje, otel konseptiyle işletilecek 300 adet rezidans ve “bedava ofis” konseptinde satışa çıkacak 100 adet home ofisten oluşuyor.
5 yıldızlı otel konforuna sahip olan projede, lobi, danışmanlık, kat hizmeti, 7/24 özel güvenlik, yürüyüş parkurları, fitness merkezi, Türk hamamı, açılır kapanır 4 mevsim yüzme havuzu, mini alışveriş merkezi, kafeler, restoranlar, otopark ve helikopter pisti bulunuyor.

Rezidans tipleri single (stüdyo), suit (1+1) ve grand suit (2+1) olarak adlandırılıyor.
45 m2- 131 m2’lik rezidanslar 179.000 TL – 650.000 TL aralığında fiyatlarla satışa sunuluyor.

8-12 yılda kendini amorti eden apart otel
Vazo Kule’deki seçkin rezidanslar, dileyenler için a plus yaşam alanına dönüşürken dileyenler için otel işletim sisteminde kiraya verilerek ekstra kazanç fırsatı sağlanıyor. Ortadoğu’nun en büyük oteller zinciri Rotana’yla güçlerini birleştiren DAP Yapı, projedeki 300 bağımsız rezidansı otel konseptiyle işleterek yatırımın 8 ila 12 yılda kendini amorti etmesine imkân tanıyor.

Bedava ofis konseptinde home ofisler

Vazo Kule Home Ofis’te VIP Asistan; sekreter, yardımcı personel vb ihtiyaçlarınızı tamamen ortadan kaldırarak 7/24 özel asistan, back office ve concierge hizmetleri sunuyor.
Ofis Yönetim Sistemiyle de, işletmenizin ihtiyaç duyduğu lobi, asistan odası, toplantı odası, salon vb yüzlerce, binlerce metrekarelik alanı maliyetli bir yatırımla satın almak yerine katkı payı ödeyerek dilediğiniz zaman kullanabiliyorsunuz.     
Seçkin bir projedeki modern bir ofiste, otel konforunun hizmet ayrıcalığıyla verimli ve keyifli bir iş hayatının tam ortasında dinlenirken çalışmak, çalışırken dinlenmek mümkün.
53 – 94 m2 aralığındaki ofislerin fiyatı 254.000 TL – 563.000 TL aralığında değişiyor.

Önü hiç kapanmayacak
Vazo Kule projesinin hemen yanında, İstanbul Müzeler Müdürlüğü gözetiminde İstanbul Arkeoloji Müzesiʹnce sürdürülen arkeolojik kazılarda Bizans dönemine ait hamam ve kilise kalıntılarına ulaşıldı. Kazı alanı, imara uygun olmadığı için Vazo Kule’nin önü yapılaşmayla kapanmayacak ve değerini yıllarca muhafaza edecek. Projenin hemen önündeki bu alan, üniversite ve kampüs alanına çevrilecek.   

Yatırım değeri artacak
Kentsel dönüşüm projesinin pilot bölgesinde yer alan proje, 21 adliyeyi birleştiren dünyanın en büyük Adalet Sarayı’na 2 km, Sabiha Gökçen Havaalanı’na 10 km, Pendik Yalova Feribot İskelesi ve 1000 yat kapasiteli Pendik Marintürk‘e 5 km mesafede.
Yan parselde yaşama geçecek olan Yüksek İstinaf Mahkemesi bu alanda yoğun bir personel ve ziyaretçi trafiğini işaret ediyor. Bölgede pek çok alışveriş merkezi, üniversite ve hastanenin yanı sıra yapımı planlanan bir fuar ve kongre merkezi de bulunuyor.
Geçmişte elit ve varlıklı kesimin gizli cenneti olarak anılan Dragos Maltepe bölgesi, günümüzde de insanların yaşamak için can atacağı bir cazibe merkezine dönüşüyor.
Kaynak: http://konut.milliyet.com.tr/vazo_kule_179_bin_tl_den_basliyor-dapyapi-insaat-1694877.htmlEtiketler: İstanbul , Türkiye , Tuzla , Bağdat , Ortadoğu , arkeoloji , feribot , katkı payı , Kadıköy , Yalova , Pendik , TEM , Bağdat Caddesi , VIP , vazo , Maltepe , mimari , Sabiha Gökçen , rezidans , Bizans , Hitit , ulaşım , Alışveriş , Proje , HAVAALANI , Fuar