Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

YÖKʹten Selçukʹa Birincilik Ödülü

Bu haberin fotoğrafı yok

 EN AKTİF ÜNİVERSİTE

Kafkas Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen 6. Farabi Değişim Programı Çalıştay’ında, programını en aktif kullanan üniversiteler açıklanarak ödülleri verildi. Selçuk Üniversitesi, 2009 yılından bu yana Farabi Değişim Programı kapsamında 687 öğrenci ile Türkiye’nin diğer üniversitelerine en çok öğrenci gönderen üniversiteler arasında birinci olurken, Afyon Kocatepe Üniversitesi ikinci, Süleyman Demirel Üniversitesi ise üçüncü sırada yer aldı.

Değişim programı kapsamında gelen öğrenci sayısı kategorisinde ise Selçuk Üniversitesi, 328 öğrenci ile ikinci sırada yer aldı.

Aynı kategoride birinciliği Gazi Üniversitesi alırken, Selçuk Üniversitesi’ni Anadolu Üniversitesi izledi. Törende Selçuk Üniversitesi’nin ödülünü YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsayı’nın elinden Farabi Değişim Koordinatörü Uzm. Serdar Karadaş aldı.

“BAŞARI MUTLULUK VERİCİ”
Uzm. Karadaş, YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya’dan aldığı ödülü Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel’e teslim etti. YÖK tarafından verilen bu ödülün oldukça önemli ve anlamlı olduğuna dikkat çeken Rektör Gökbel, “Üniversitemizin elde etmiş olduğu bu başarı mutluluk verici. Yükseköğretim kurumları arasındaki hareketliliğin ve dinamizmin attırılması noktasında oldukça önemsediğimiz Farabi Değişim Programını her zaman desteklemeyi sürdüreceğiz.” ifade etti.