Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yörükpazarı yolu öncelikli açılacak yollar sınıfına alındı

Kış aylarında açılması konusunda problem yaşanan Yörükpazarı yoluyla ilgili önemli bir adım atıldı.

Bu haberin fotoğrafı yok

Karayolları 3.Bölge Müdürü Salih Cengiz, Başyayla Kaymakamı Koray Çelik’i makamında ziyaret etti.

 

Kış aylarında açılması konusunda problem yaşanan Yörükpazarı yolunun durumu, yolun açık kalması ve öncelikle açılacak yollar sınıfına alınması konularında görüşmeler yapıldı.

 

Kaymakam Koray Çelik ve Belediye Başkanı Ahmet İpek’in uzun süredir devam eden girişimleri neticesinde, vatandaşların problem yaşamaması ve Karayolları ile koordinasyonun sağlanması üzerine fikir birliğine varılarak görüşme sonlandırıldı. 

 

Başyayla Belediye Başkanı Ahmet İpek, konuyla ilgili yaptığı açıklamada;
Başyayla'mızın kış aylarında çilesi olan Başyayla-Yörükpazarı arası yolumuzun karla mücadelede öncelikli açılacak yollar ağına alınmıştır. Bu konuda bizden desteğini esirgemeyen Cumhurbaşkanı Genel Merkez Özel Kalem Müdürü Sn.Behçet Kaynar'a, Karayolları Genel Müdürü Sn.Abdulkadir Eroğlu'na, Milletvekillerimiz Sn.Recep Şeker ve Selman Oğuzhan Eser'e Karayolları 3.Bölge Müdürümüz Sn.Salih Cengiz'e halkımız adına teşekkür ederim." dedi.

 

Konya ile ulaşımını sağlıyor

Başyayla-Barçın yaylası arasındaki yol ilçenin Konya ile ulaşımını sağlıyor. İlçede ağır kış şartlarında yol kapanıyor. Bu yolu tercih edenler ise alternatif olarak Sarıveliler yolunu kullanıyor. Bu yolun kısa sürede açılması ile birlikte ilçe halkının yolla ilgili olan mağduriyeti giderilmiş olacak.