Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

‘103 milyonu 6 ayda sayarız’

Bu haberin fotoğrafı yok

Siyah-beyazlı kulübün Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz önceki gün gerçekleştirilen Mali Genel Kurul’da, eski Başkan Yıldırım Demirören döneminin ibra edilmemesinin tek başına bir şey ifade etmediğini dile getirdi.
İbra edilmemenin tamamen şekli bir konu olduğuna dikkat çeken Karadeniz, “Mahkemeye gidilmediği sürece ibrasızlığın hiçbir kıymeti yok. Bazılarının kendilerini tatmin için yaptıkları bir şey. Eğer ellerinde somut delilleri varsa işe yarayabilir” diye konuştu.
Yalçın Karadeniz, Beşiktaş Yönetimi’nin, Yıldırım Demirören’le ilgili tutumunu da eleştirdi.
Karadeniz, “Fikret Orman, uluslararası bir denetim kuruluşunun kulübü incelediğini söyledi. Aradan 11 ay geçti ve bu sürede bir sonuç bulunamadı mı, sonra çıktı, raporu hukuk kuruluna sevk ettiğini duyurdu. Oradan da cevap 6 ayda gelir. Başkan sadece zaman kazanıyor. Sen, bu camianın liderisin. Liderler doğru ve adil hareket eder” ifadelerini kullandı.
Yıldırım Demirören’den alacaklı olduğu 103 milyon lirayı kulübe hibe etmesinin istenmesine tepki gösteren Yalçın Karadeniz şöyle devam etti:
“Yıldırım Demirören, kulübe verdiği borçla ilgili, yeni yönetimin vereceği parayla orantılı şekilde hibe edeceğini söyledi. Şimdi 103 milyonu hibe etmesi isteniyor. Bir yere bin lira vermeyen insanlar, ’Demirören 103 milyonu versin’ diyorlar. Az para değil ki, önümüze koysalar 6 ayda sayarız. Gerçekçi olmak, böyle palavra konuşmamak lazım. Toplumu yönlendirmek için yapılan bu tür konuşmalar doğru değil. İnsanları oyalamak için yapılan bir şey. Halbuki lider, ’Ben araştırdım, baktım. Bir usulsüzlük bulamadım’ demeli. O zaman camianın gazını alır, ortamı rahatlatırsın.”
Yalçın Karadeniz, Mali Genel Kurul’da, Yıldırım Demirören’in görevi bırakmasının ardından başkanlığa vekâlet ettiği dönem için kendisinin de 200 üye tarafından ibra edilmediğini sözlerine ekledi.

 
Kaynak: http://skorer.milliyet.com.tr/-103-milyonu-6-ayda-sayariz-/-/detay/1673530/default.htmEtiketler: Beşiktaş , Yıldırım Demirören , Karadeniz , Fikret Orman , divan kurulu , usulsüzlük , Beşiktaş Divan Kurulu , Yalçın Karadeniz , denetim , insanlar , halbuki , sadece