Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

2013 Yılı Atılım Yılı Olacak

Bu haberin fotoğrafı yok

 Karaman Milletvekili Mevlüt AKGÜN bu konu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında;

“Hükümetimiz döneminde, köylerimiz kalkınması ve alt yapı eksikliklerinin giderilmesi bakımından öneli adımlar atılmıştır. Özellikle uygulamaya konulan KÖYDES Projesi kapsamında birçok köyümüzün yol, içme suyu gibi temel hizmetlerdeki eksiklikler giderilmiştir. Diğer yandan, parke taşı döşemesi, toplulaştırma ve yapılan sulama suyu projeleri ile kırsal alt yapı hizmetlerinde de önemli gelişmeler kaydedilmiştir.

2013 yılında, yol götürerek ve parke taşı döşeyerek köylerimizin; daha güzel ve yaşanabilir bir hale gelmesi için kaynak arayışına girdik.

Bu amaçla, bir yandan Karaman Özel İdaremiz İlbank’a 30 Milyon TL borçlanarak, diğer yandan Maliye Bakanlığı ve diğer kaynaklardan da, aradığımız kaynak ihtiyacı giderilmiştir.

BU YIL Kİ HEDEFİMİZ;

• ASFALTSIZ KÖY ANA ULAŞIM YOLU KALMAYACAKTIR,
• 200 KM 1. KAT ASFALT YOL YAPILMASI PLANLANMIŞTIR,
• 446 KM 2. KAT ASFALT YAPILMASI HEDEFLENMEKTEDİR,
• 103 KÖYÜMÜZE PARKE TAŞI DÖŞEMESİ PLANLANMAKTADIR, KALAN KÖYLERİMİZİM PARKE TAŞI İHTİYACI GELECEK YIL GİDERİLECEKTİR. GEÇMİŞ YILLARDA 22 KÖYÜMÜZE PARKE TAŞI UYGULAMASI YAPTIĞIMIZ DÜŞÜNÜLECEK OLURSA BU YILKİ UYGULAMA İLE BİRLİKTE KÖYLERİMİZİN ÖNEMLİ BİR KISMINA PARKE TAŞI DÖŞENMİŞ OLACAKTIR.
Köylerimize hizmette atılım yılı olacak 2013 yılında yapılacak çalışmaların hayırlı sonuçlar getirmesini diliyor, bu çalışmaların planlanmasında emeği geçen Sayın Valimiz başta olmak üzere, Özel İdare Çalışanlarına, İl Genel Meclisi Üyelerimize ve emeği geçen yetkililere teşekkür ediyorum” dedi.