Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

2023’ü Beklemiyoruz 2016’da Başlıyoruz

Lütfi Elvan “2016 yılında Eskişehir, Afyon,, Isparta, Burdur ve Antalya’ya hızlı treninin yapımına başlıyoruz 2023’ü beklemiyoruz” dedi.

Bu haberin fotoğrafı yok

AK Parti Antalya milletvekili adayı Lütfi Elvan, partisinin Burdur Hüsnü Bayer Spor Salonu'nda düzenlediği milletvekili aday tanıtım toplantısına katıldı. Elvan, burada yaptığı konuşmada, Antalya'dan milletvekili adayı olduğunu, ancak Burdur'a da hizmet edeceğini söyledi.

Halka hizmet etmeye davam edeceklerini vurgulayan Elvan, "Yolları böldük, insanları buluşturduk, şehirleri buluşturduk. Neydi o yollar? Antalya'dan Burdur'a gelirken o eski yolu gördüm. İki aracın yan yana gidemeyeceği çile yolları. Artık o yollardan sizleri kurtardık. Bölünmüş yol haline getirdik. Bölünmüş yollarla Burdur'u diğer illere bağladık" diye konuştu.

Elvan, Burdur'un, Karamanlı ilçesi üzerinden Fethiye'ye bölünmüş yolla bağlanması için ihaleye çıkıldığını ve çalışmalara başlandığını kaydetti.

Partililere "Hızlı tren istiyor muyuz?" diye soran Elvan, "Fakat biz muhalefet gibi para dağıtmıyoruz. Hani onlar seçim beyannamelerini açıkladılar ya… Diyorlar ki 'zaten AK Parti istikrara kavuşturdu bu ülkeyi, şu ülkenin ekonomisi iyi gidiyorken hiç olmazsa şu paraları dağıtalım da vatandaştan oy toplayalım.' Bir tane proje yok. Var mı bir hızlı tren projeleri" dedi.

"Hızlı tren yapımına 2016'da başlıyoruz"

2016 yılında Eskişehir, Afyonkarahisar, Isparta, Burdur ve Antalya hızlı treninin yapımına başlayacaklarını kaydeden Elvan, 2023'ü beklemediklerini ve bölge halkının konforlu seyahat etmesi için hemen hızlı tren yapımına başlanacağını bildirdi.

Türkiye'de 80 yılda yapılandan daha fazlasını son 12 yılda yaptıklarını anlatan Elvan,"Biz bu ülkeye yatırım yapıyoruz. Bu ülkeye istihdam sağlıyoruz, aş sağlıyoruz. Son 5,5-6 yılda yaklaşık 6 milyon kişiye istihdam sağladık. İstihdam sağlamada Avrupa'nın en başarılı ülkelerinden biriyiz" diye konuştu. Elvan, 2023 yılına kadar Burdur'u Antalya'ya, İzmir'e ve Afyonkarahisar'a otoyolla bağlayacaklarını sözlerine ekledi.

AK Parti Burdur birinci sıra milletvekili adayı Reşat Petek ise 13 yıldan bu yana AK Parti'nin liderliğinde Türkiye'nin rotasını çok iyi tayin ettiğini ve düzenlediğini kaydetti.

Partisinin iç ve dış politikadaki hedeflerini 2023, 2053 ve 2071 hedefleriyle ortaya koyduğunu anlatan Petek, şöyle konuştu:

"Bu, geleceğini bir dantel inceliği ile ören bir dava yolculuğudur. Biz Türkiye'de başarılı olamazsak Burdur'a bir şey yapamayacağız. Hizmetin sürmesi için önce Türkiye gemisinin rotası doğru şekilde davam etmeli. İstikrar, güçlü Türkiye devam etmeli. Önümüzdeki dönemde yeni Türkiye'nin inşasını ne kadar güçlü yaparsak Burdur'a hizmetleri getirmemiz o kadar mümkün olacaktır."

Milletvekilliği süresi 7 Haziran'da sona erecek AK Parti Burdur milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik de veda konuşması yaparak partililerden helallik istedi. Haber7