Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK Parti Karaman Gençlik Kolları Başkanı Kemal Toprak aday adaylığını duyurdu

Karaman siyaseti aday adaylığı başvurularıyla birlikte hareketlendi. AK Parti Karaman Gençlik Kolları İl Başkanı Av. Kemal Toprak, aday adaylığını duyurdu.

Karaman siyaseti aday adaylığı

Toprak, milletvekili aday adaylığı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Kıymetli dava arkadaşlarım ve sevgili kardeşlerim; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yol yürüdüğümüz “gençsin önde yürü, inandığın yolda yürü” anlayışı ile çıktığım ve büyük bir tutku ile hizmet ettiğim bu kutlu yürüyüşte 28. Dönem Ak Parti milletvekiliği aday adaylığı müracaatımı yapmış bulunmaktayım. Bu kutlu sürecin milletimize, partimize, Karaman’ımıza hayırlı olmasını diler, şahsım ve partim adına sizlerden dua ve desteklerinizi beklerim” ifadelerini kullandı. 

KEMAL TOPRAK KİMDİR?

28 Şubat 1994 yılında Hollanda’nın Schiedam şehrinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Hollanda da tamamladı. 2005 yılında ailesi ile birlikte kesin dönüş yapan Kemal Toprak lise eğitimini Karaman Bilgisayar Lisesinde, lisans eğitimini ise Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesinde burslu olarak tamamlamıştır. Karaman’ın tanınmış bir Esnaf ailenin Ferdi olan Kemal Toprak 2018 yılında avukatlık ruhsatını alarak Karaman barosuna kaydını yaptırmıştır. Halen aktif olarak avukatlık mesleğini icra etmektedir. Avukat kemal toprak evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.
Orta derecede İngilizce ve ileri seviyede flemenkçe bilmektedir.

SİYASİ KARİYERİ

10 Eylül 2019 yılında AK Parti gençlik kolları mahalle başkanı olarak başladığı siyasi serüveni, gençlik kolları yönetim kurulu üyeliği, gençlik kolları başkan yardımcılığı, merkez ilçe yönetim kurulu üyeliği, merkez ilçe başkan yardımcılığı/seçim işleri başkanlığı ile devam etmiştir. Ve son olarak 27 Nisan 2021 tarihinde cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğanın olurları ve gençlik kolları genel başkanı Eyüp Kadir İnan’ın tensipleriyle Ak Parti Karaman il gençlik kolları başkanlığına atanmıştır. Bu görevi halen yürütmektedir.