Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK Parti’den “Beştepe’ye İnce gitti” iddiası hakkında açıklama

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Siyaset hayatımız, kendi koltuklarını korumak için yalana, komploya kurumsal kimlik giydirmekle çalışan grupla karşı karşıya.” dedi.

Bu haberin fotoğrafı yok

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Beştepe'ye İnce gitti" iddiasıyla ilgili Twitter'dan açıklama yaptı.

Çelik, "Cumhurbaşkanımızın Külliye’de bir CHP’liyle görüştüğünü iddia eden yalan habere imza atan gazeteciler bu yalanın arkasından çekildi. Haberin kaynağı olarak CHP Genel Merkezi’ni adres gösterdiler." dedi.

Bu yalan haberin hedefi olan CHP'li siyasetçinin, bu yalan haber vasıtasıyla üretilen kumpasın CHP Genel Merkezi tarafından üretildiğini söylediğini belirten Çelik, şunları söyledi:

"Bu yalan haberin hedefi olan CHP’li siyasetçi, bu yalan haber vasıtasıyla üretilen kumpasın CHP Genel Merkezi tarafından üretildiğini söylüyor. Açıkça, tüm taraflar CHP Genel Merkezi’nin ürettiği bu kumpas siyaseti yüzünde hesap vermesi gerektiğini söylüyorlar.

Yalan siyaseti üreten CHP sözcüleri ise mahcup olacakları yerde hala Cumhurbaşkanlığını suçlama şeklindeki yalan siyasetini sürdürmeye devam ediyorlar. Yalan, kumpas ve ahlak sınavından eksi not alarak her dakika daha fazla dibe çökmek siyasal karakter haline gelmiş artık."

"Tablo net, siyasal çürümüşlük bir siyaset biçimi haline gelmiş artık"

Çelik, "Kendi koltuklarını korumak için yalana ve komploya kurumsal kimlik giydirmeye çalışan bir grupla karşı karşıya siyaset hayatımız.  Tablo net, siyasal çürümüşlük bir siyaset biçimi haline gelmiş artık. Nitelikli siyaset üretemeyenler, çürümüş siyasi senaryo üretim merkezi haline gelmiş durumdalar. Ne siyasi hayatımız ne de CHP’ye destek veren vatandaşlarımız hak ediyor bunu. Siyasi çürümüşlüğün sembol olaylarından biriyle karşı karşıyayız." dedi.

"Kumpas kuran bir merkez olduğu ortaya çıktı"

Çürümüş bir siyaset tarzının, suçunu itiraf eden boş meydan okumalarını herkesin gördüğünü ifade eden Çelik, şöyle devam etti:

"Kendi parti içi rakiplerini zora sokmak için yalan haber üreten, yalan siyasetine sarılan, kumpas kuran bir merkez olduğu ortaya çıktı. Bu merkez en ufak sorumluluk duygusuna sahipse, Cumhurbaşkanımızdan özür dilemelidir. İftira attıkları CHP’li siyasetçilerden af dilemelidir… Sahte plakalardan daha sahte bir senaryonun sahipleri olarak herkese özür borçları vardır.

Ürettikleri bu çirkin senaryolar yüzünden tüm milletimize ve CHP kimliğini kullanarak yaptıkları bu çirkin işlerden dolayı CHP’li vatandaşlarımıza özür borçları vardır."

Kaynak: TRT Haber