Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Asfaltsız Yol Kalmayacak

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, tüm şehir genelinde üst yapı çalışmalarına hız verdiklerini belirtti.

Bu haberin fotoğrafı yok

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, tüm şehir genelinde üst yapı çalışmalarına hız verdiklerini belirterek, " Alt yapısı tamamlanan yollarda sıcak asfalt, alt yapısı henüz tamamlanmamış yollarda ise soğuk asfalt yapacağız.Sonuç olarak kentimizde asfaltlanmamış hiç bir yol kalmayacak" dedi.

 

Başkan Çalışkan; " Bütün mahallelerimizde, bir çok konuda hizmet vermeye devam ediyoruz. Kimi mahallelerimizde kaldırım yenileme çalışmaları, kimisinde altyapı çalışmaları, kimisinde yol çalışmaları. Yani şunu söylemek gerekir ki Karaman Belediyesi olarak şehrin geneline hizmet etmeye devam ediyoruz. "dedi.

 

Alt Yapısı TamamlananYollara Sıcak Asfalt Uygulanacak

Karamanda bazı mahallelerde alt yapı çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Başkan Çalışkan; "Alt yapısı tamamlanmış yollarda sıcak asfalt uygulayacağız.Bunun için havaların biraz daha ısınması gerekli. Buralarda uygulayacağımız asfalt kalitesi yüksek uzun ömürlü. Alt yapısı henüz başlamamış, ya da tamamlanmamış mahallelerimizde ise soğuk asfalt uygulaması yapacağız. Bu mahallelerimizin alt yapısının tamamlanmasının hemen akabinde buralara da uzun ömürlü sıcak asfalt uygulayacağız. "dedi

 

Belediye Kendi Asfaltını Kendi Üretiyor

Karaman Belediyesi  tüm bu çalışmalarda kullanılacak olan asfalt malzemelerini kendisi üretiyor. Urgan Mahallesi'nde kurulan asfalt üretim tesisi, saatte 160 ton asfalt üretim kapasitesine sahip. Belediye bu üretimle asfaltlama konusunda maliyeti büyük oranda düşürmüş durumda.