Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ateş Otomotiv büyüyor

Başyayla Haber, ilçedeki firmaları tanıtıyor. Ateş Otomotiv Sahibi Hasan Ateş ile bir söyleşi geçrekleştirdik.

Başyayla Haber, ilçedeki firmaları

Ateş Otomotiv Sahibi Hasan Ateş’i kısa tanıyalım:

1977 Ermenek doğumlu. İlkokulu mahallesi olan Kirazlıyayla’da okudu. Ortaokulu Ermenek İmam Hatip’te, liseyi ise Başyayla Mehmet Akif Ersoy Lisesinde tamamlayıp 1995 yılında mezun oldu. Askerlik görevini Hakkari’de tamamladı. Evli 3 çocuk babası.

Dünden Bugüne

2000 yılında Konya taşınan Ateş, özel sektörde çeşitli alanlarda çalıştı. Durumunun iyi olmasına rağmen içindeki Başyayla tutkusu hiç dinmedi ve 2002 yılında dönmeye karar verdi. İlk olarak ilçemiz Kirazlıyayla mahallesine market açarak ticari hayatına başladı. Kısa bir süre sonra başka bir iş yapmak için marketi devretti ve Başyayla’ya İlk bilardo salonu kurdu. Market ve bilardo salonu işletmelerinde iken bile çok ufak çaplı da araba satışı yapıyordu. Bu çalışmaları 2005 yılına kadar devam etti.

Karanlık Dönem

Karanlık Dönem diyebileceğimiz iki yılı Hasan Ateş şöyle özetliyor:
“2006-2007 yıllarında işlerim ters gitmesi vesilesiyle ve lüks arabamı sattığım kişiden parayı alamadım ve işlerin de zayıflığı beni uçuruma sürükledi. Fakat hayattan kopmayarak çalışmalarıma devam ettim.”

Yeniden Doğuş

2007 yılının sonlarında 5 bilgisayarlı bir internet kafe açtı. Bu ilçemizin ikinci internet kafesi mahallemizin ilk kafesiydi. Ateş, mahellesi ve ilçesi için bilgiye daha kolay ulaşmanın kapısını da açmış oldu. İnternet kafeyi geliştirdi bilgisayarı iki katına çıkardı. Bununla birlikte yaz sezonlarında elma tüccarlığı da yaptı. Fakat bunlar içinde ki çok sevdiği araba ticaretinin yerini doldurmuyordu.

Arabaya Duyulan Karşı Konulmaz Heves

Bu zaman dilimlerinde küçük çaplarda da olsa yapıyorken asıl yapmak istediği araba ticaretini çok sevdiği bu ticari faaliyeti büyütmek adına büyük eforlar sarfediyordu. Arabalara duyduğu bu heves araba ticaretine teşvik etti.

2012 yılına kadar bu işi geliştirerek sürdürdü.2012 yılının Nisan ayında Ateş Otomotiv’i kurarak resmi olarak sevdiği mesleğine büyük bir adım da attı.

Araba Satışı

“Bu meslekte başta ilçemiz olmakla birlikte Ermenek, Sarıveliler, Konya, Anamur ve Antalya’dır. Fakat ticarette sınır olmadığı için ve internet ortamının getirdiği faydalardan yararlanarak Türkiye’nin dört bir köşesinden araba alıp, dört bir köşesine araba satışı yapıyoruz. Ağırlıklı olarak pazar alanımız Taşeli Bölgesidir.”

“Şunu da ifade edeyim: Araba alıp satarken hiçbir araba gözüm olmuyor, Ticarette İşimle duygularımı karıştırmıyorum. Araba arabadır her aracı severim alır ve satarım.”

Bu mesleğin püf noktasını Hasan Ateş‘e sorduk:

“İlçemizin eğitim noktasında ki eksikliği dolayısıyla eğitimime devam edemeyişim beni bir arayışa itti. bir bakıma eğitime devam edemediğinden oluşan boşluğu meslek arayışı içerisinde ki boşluğu ticarette buldum. Her geçen gün kendimi geliştirmeye devam ettim. Belirli düzeyde başarıyı yakalayarak her geçen gün bu sektörde büyüyorum. Ticaretin avantajı ve dezavantajları var. Örneğin araba alıp satmak için günlerce yollarda oluyoruz. Hatta bazen ticaret yapamadan da dönelebiliyoruz (evdeki hesap çarşıya tutmuyor). Bu işi yapıyorsan tamamen risk almak zorundasın.”

Ateş Otomotiv Bayileşiyor

Önümüzdeki süreç içerisinde Taşeli ilçesi olan Ermenek’e bir bayii açarak pazarda daha fazla yer tutarak daha fazla söz sahibi ve daha marka olmak istiyoruz. Ama Başyayla’daki ana iş yerimizi kapatmayacağız. Çünkü Başyayla benim çok önemli, Kaşoluk’tan aşağı baktım mı dünyalar benim olur. Küçük ve şirin ilçemi çok seviyorum. Gençler olarak sahip çıkmamız gerekiyor. Benim gibi siz Başyayla Haber ekibi siz değerli kardeşlerimde bu ışığı ve umudu hissediyorum. İlerleyen süreç içerisinde kafamda bazı projeler var. Bunlar: Oto ve halı yıkama ile birlikte oto aksesuarlarının olduğu bir iş yeri açma düşüncesi. Galeri alanı olarak yerimiz kısıtlı. Daha geniş bir alanda çalışmak isterim. Başyaylalı büyüklerimizden bu konuda destek gelmiyor. Belediye ile bu konuda sıkıntılar yaşadık. Belediye girişimciler noktasında insanlara yardım ve desteklerini esirgememelidir. Ayrıca yine araba alım satımında yasa dışı alımlar ve satışlardan şikayetçi değilim. Zaten bu konuda devletimiz gerekli incelemeleri eksiksiz yapıyor.

Kiralık Araç

Bu Başyayla için yine bir ilk. Başyaylalı gurbette yaşayan özellikle yurt dışından yaşayan hemşehrilerimize ilçeye geldikleri zaman kiralik araç imkanı sunuyoruz.

Müşteriler Neden Ateş Otomotiv’i Tercih Etmeli?

Firmamızda her kesime hitap edebilecek araç çeşitliliği ve kalite anlayışıyla ve bununla beraber araç kredisi ve sigorta hizmetleri konularında siz değerli müşterilerimize hizmet vermeyi sürdürmektedir.

Türk otomotiv sektöründeki gelişmelere paralel olarak ülkemizin her geçen gün artan ihtiyaçlarına cevap vermek üzere, edindiği tecrübelerle gelişmesini sürdürmeye devam etmektedir.

Geniş bir ürün yelpazesine sahip Ateş Otomotiv, üstün hizmet anlayışı ve işinde gelecek vaad eden personelleriyle müşterilerine her geçen gün yeni seçenekler sunmaya devam etmekte ve satış sonrası verdiği hizmetle müşteri memnuniyetini pekiştirmeyi hedeflemektedir.

Gençlere Tavsiyeler

Başyayla’yı terk etmemeliyiz. Çaresizseniz çaresizsiniz, yani buradan bir şey olmaz mantığı çok yanlış bir düşünce . Başyayla gelişmeye elverişli bir ilçe. Biz de bu konuda gençler olarak atılımlar yapmalıyız.

Başyayla Haber’e Tebrik
Siteniz ilçemizi tanıtım ve reklam alanında en iyi şekilde temsil etmektedir. Tek ilçeyle sınırlı da değilsiniz. Ayrıca Taşeli ve bölgeye hitap etmeniz sizin geniş bir alana yayılmanızda etkili olduğunu düşünüyorum. Fakat yorumlar noktasında bir takım rahatsızlıklar oluşturuyor. Bu konudaki önlemlerinizi almanızı isterim. Siteyi günlük takip ediyorum. Sesimiz oldunuz ziyaretiniz ve ilginiz için teşekkür ederim.

ATEŞ OTOMOTİVʹe Ulaşın
TEL: 0338 351 63 54
GSM: 0534 776 62 95
FAKS: 338 351 6354
ADRES: Kirazyıyayla Mahallesi – Başyayla – Karaman