Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Baş-Çev Vakıf Derneği iftar programı gerçekleştirildi

Başyayla ve Çevresi Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği iftar programı gerçekleştirildi.

Bu haberin fotoğrafı yok

İftar programına basının güzide temsilcileri Konya basınını güzide temsilcileri Kontv, Suntv, Konya Tv, Merhaba Gazetesi, Memleket gazetesi, Yeni Şafak Gazetesi, Dünya Gazetesi, basyaylahaber.com temsilcileri katıldı.

İş dünyasından Halit BULUT Bey, Aziz TAŞDEMİR, Mahmut TULAN, ,Mehmet ÇİMEN, Beytullah DOĞANAY, Ali ÇETİN, Mehmet GÖKMEN ile, Araştırmacı-Yazar Mustafa ERTAŞ, Doç. Dr. Mustafa KOPLAY, Konya Selçuklu İlçe Müftümüz Ali OKUTAN, Hasan Hüseyin KOÇAŞ, Avukat Öztürk DERE, Mehmet BÜLBÜL, Eski Belediye Başkanımız Mustafa KARA ve yurt içi ve yurt dışından bir çok davetli eşlik etti. Hanımların da yoğun ilgi gösterdiği programda kelimenin tam anlamıyla birlik beraberlik mesajlar verildi.

İftar programına yenilen yemeğin ardından İlahiyatçı ve Eğitimci Muhammed UĞUZ’un Kur’an okuması ile başlandı. Daha sonra söz alan Baş-Çev Vakfı Derneği Başkanı Abdülkerim DERE derneğin faaliyetleri hakkında bir çok bilgi verdi.

“Çok değerli Başyaylalı Hemşehrilerim, beyefendiler, hanımefendiler, basın temsilcileri. Dernek ve vakıflar sivil toplum kuruluşlarının ilk basamağı ve önemli unsurlarından biridir. Birlikteliği, dayanışmayı, yardımlaşmayı, kültürel değerlerimizi ortaya çıkarıp yaşatma ve geliştirmeyi amaçlar. Mensupları arasında iletişim kurarak, ekonomik ve sosyal projeler ve stratejiler geliştirmek suretiyle toplumun refahına, huzur ve barışına da katkıda bulunurlar.” diyerek sözlerine başlayan Dere, dernek kurmanın kolay, yaşatmanın ise büyük enerji ve fedakarlık isteğini sözlerine ekledi.

Cenab-ı Allah’tan yardım ve inayetten sonra halkımızdan destek ve dua isteyen Dere, bu görevi en verimli şekilde yürütmeye gayret edeceklerini belirtti.

Dere: Halkın sesi Yunus’umuz şöyle diyor: Gelin tanış olalım, İşi kolay tutalım, Sevelim sevilelim, Dünya kimseye kalmaz.” diyerek Yunus Emre’nin mesajının önemine değindi.

Sıla-i rahimin önemine de değinen Dere, Başyaylalıların da dernek konusunda her türlü fedakarlığı yapacaklarına inandığını söyledi.

Program Kuran-ı Kerim okunması ve Selçuklu Müftüsü Ali OKUTAN’ın yaptığı dua ile son verildi.

Baş-Çev Vakfı Derneği Başyayla’da özlenen tablonun bu iftar programında yaşatılması sağladı. Köylerinden, kasabalarından, mahallelerinden, her yerden programa eşlik eden Başyaylalılar da bu tür organizasyonların dernek faaliyetlerinin çoğalmasını istedi.