Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başköy Doğal Ürünler açıldı

Başyayla’nın ilk ve tek doğal ürün satışı yapan aktar dükkanı açıldı.

Bu haberin fotoğrafı yok

Başyayla merkezde hizmet vermeye başlayan Başköy Doğal Ürünler, Başyaylalı iş insanı Mehmet Çimen tarafından faaliyete geçirildi.

Kovid-19 tedbirleri nedeniyle geniş katılımlı bir açılış yapılmazken kısa süre içerisinde dükkanda tam kapasiteli alım ve satım yapılabilecek.

Dükkan sahibi Mehmet Çimen, Başyayla Haber’e yaptığı açıklamada; “Başyayla’mız doğal ürünleri bünyesinde barındıran yeşilliğiyle, bitki çeşitliliği ile önemli bir konuma sahip. Biz de hem ilçemize istihdam sağlamak hem de yöremizin doğal şifalı ürünlerini iç ve dış piyasaya tanıtmak için böyle bir dükkan açmayı uygun gördük. Bu girişimimiz ilçe halkından takdir topladı. Dükkanımızın kısa sürede gereken ilgiyi göreceğini düşünüyoruz. İlçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

İşletme satış temsilcisi Havva Yunt ise Amasya Üniversitesi’nden mezun olduğunu ve tıbbi ve aromatik bitkiler üzerine diploma hijyen belgelerine sahip olduğunu belirterek bir çok sektörde çalıştığını ancak bu dükkan sayesinde asıl mesleğini yapabilme şansına ulaştığı için mutlu olduğu söyledi.

Yunt; “Dükkanımızın açılmasıyla birlikte Çanakkale’ye, Siirt’e, Amasya’ya başta olmak üzere bazı şehirlerden siparişler almaya başladık. Zamanla ülkemizin her köşesine sipariş göndermeyi umut ediyoruz. Doğal ürünlerle ilgili Başyayla, Ermenek, Sarıveliler ve civar yerlerden doğal ürünleri tedarik etmeyi bekliyoruz.” dedi.

Başyayla’da ilk kez bu özelliğe sahip bir iş yeri açmalarının önemli olduğunun altını çizen Yunt; “Yöremiz doğal ürünleri bünyesinde barındıran zengin bir coğrafya. Bu yörenin şifa kaynağı bitkilerini insanlara ulaştırmaktan dolayı mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Başköy Doğal Ürünler’de zayıflama çaylarından şifalı bitkilere kadar çeşitli ürünler ile beraber yöresel ürünlerin toplu alım satımı yapılıyor.

Kekik, menengiç kuşburnu, acı yavşan otu, salça, kiraz, aynı safa çiçeği, ayrık otu gibi beş yüze yakın organik ürün çeşidi ile hizmete başlayan Başköy Doğal Ürünler’in iletişim bilgileri şöyle:

 

Adres:

Şirindere Mahallesi Cumhuriyeti Caddesi No.74 Başyayla / Karaman

Telefon

Telefon: 0546 270 01 76

0507 303 66 76

İnternet sitesi: https://www.baskoynatural.com/

 

Sosyal medya hesapları

Facebook: https://www.facebook.com/BaC59FkC3B6y-BaC59Fyayla-DoC49Fal-C39CrC3BCnler-106571394502834

İnstagram: https://www.instagram.com/baskoynatural/