Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başyaylaʹda İmam Hatip Sevinci

Milli Eğitim Bakanlığının 4+4+4 yeni eğitim sistemi çerçevesinde yapılan değişiklikle imam hatiplere ortaokul kısmının önünü açan yasanın meclisten geçmesiyle tüm Türkiyeʹde hareketlilik yaşandı. Bu hareketliliğin yaşandığı yerlerden birisi de Başyayla ilçemiz oldu.

Bu haberin fotoğrafı yok

 

Konu hakkında Başyayla Haberʹe detaylı bilgi veren ilçemiz milli eğitim müdürü Halil İbrahim Atlı, Başyaylaʹnın eğitim öğretim hayatında bir ilke imza atıldığını söyledi.

İlçemiz merkez mahallelerinin ve köylerinin tek tek gezilerek anket yapıldığını, halkın da büyük destek verdiği bunun üzerine imamhatip ortaokulunun açılmasının hızlandırdıklarını belirten ATLI: “Başyayla İmam Hatip Ortaokuluna şu anda 28 tane öğrenci kaydımız oldu. 17.08.2012 tarihinde kayıtlarımız sona ercektir ytüm halkımıza duyrulur. Köyden gelen öğrencilerimiz taşımalı sistem olarak merkezde rahat bir ulaşım yoluyla eğitim öğretimlerini tamamlayacaklar. Ayrıyeten öğrencilerimizin de öğle yemekleri bakanlığımız tarafından ücretsiz olarak karşılanacaktır. Bina olaralarak da Başköy Mahallesiʹnde yer alan eski öğretmenevinin olduğu bina olarak belirlendi. Okulumuzun vatanımıza milletimize başyaylamıza tüm halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.