Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başyayla Kaymakamı Evren Çakır’ın hassasiyeti: Bırakamıyorsanız…

Başyayla Kaymakamı Evren Çakır, cuma namazı çıkışı Kirazlıyayla Mahallesi halkıyla bir araya geldi.

Bu haberin fotoğrafı yok

Başyayla Kaymakamı Evren Çakır, cuma namazı çıkışı Kirazlıyayla Mahallesi halkıyla bir araya geldi.  Değirmenönü’de gerçekleşen birlik ve beraberlik buluşmasında Çakır’ın sigara konusundaki hassasiyeti dikkat çekti. 

 

Başyayla Kaymakamı Evren Çakır, ve idare amirleri bugün cuma namazı çıkışında Kirazlıyayla halkı ile bir araya geldi. Yetkililerin yanı sıra toplantıya Kirazlıyayla Mahallesi Muhtarı Ahmet Semerci, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Canlı da katılım gösterdi. Şehit Şevket Sağlam Parkında gerçekleşen buluşmaya vatandaşların ilgili olduğu görüldü.

 

Barış Pınarı Harekatı açıklaması

Buluşmada ilk olarak Kaymakam Evren Çakır açıklamalarda bulundu. Mahalle halkında teşekkür ederek başlayan Çakır; “Ülke olarak zorlu bir dönemden geçiyoruz. Barış Pınarı Harekatı başlamış durumda. Güvenlik güçlerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun. Şehit haberleri geliyor. Bu noktada şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. İnşallah bu harekat başarıyla sonuçlanacaktır.” dedi.

 

Doğayla iç içe bir yer: Başyayla

Başyayla Kaymakamı Evren Çakır, Başyayla ilçesiyle ilgili olarak önemli cümleler söyledi. 30 Ağustos itibariyle göreve başladığını ifade eden Çakır; “Başyayla’ya geleli yaklaşık bir buçuk ay oldu. Gelişimle birlikte ilçe halkının misafirperverliği ile karşılaştım. “Hayırlı olsun” ziyaretlerinizi karşılıksız bırakmak istemedim. Kurum amirlerimizle birlikte köy ve mahallelerde birlik beraberlik toplantıları düzenleyip hem sorunlarınızı dinlemek hem de bir anlamda ziyaretlerinize karşılık vermek istedim. Başyayla doğayla iç içe bir yer. Mahallenizin kenarında dere var. Etraf yemyeşil. Burada çınar ağaçlarının gölgesinde sohbet etme şansına sahip olduk. Yemyeşil bir ilçe. Başyayla’nın kıymetini bilmek gerekir.” dedi.

 

Kirazlıyayla Mahallesi’nin sorunları konuşuldu

Çakır, Başyayla için kısa vadede yapılan çalışmalar hakkında da halkı bilgilendirdi. Başyayla-Bozyaka yolunun durumunu Karayolları Bölge Müdürlüğü ile görüştüklerini ifade eden Çakır, çalışmaların takipçisi olacaklarını belirtti.

 

Tarım ve hayvancılığın sorunları

Vatandaşlara söz hakkı veren Çakır, kurum amirleriyle birlikte sorunların çözümüne ilişkin açıklamalarda bulundu. Vatandaşların ağırlıklı olara tarım ve hayvancılık üzerine sorunları dile getirdiği görülürken en çok da yabani hayvan domuzla mücadele konuşuldu. Domuzla mücade konusunda en iyi çözümün bahçeyi dayanıklı tellerle koruma altına almak olduğu noktasında görüş birliğine varıldı. Yine tarımda ilaçlama ile ilgili olarak tarım ilaçları, zamanında ilaçlama, hastalıklar (Akdeniz sineği, elma kurdu vs.), hayvancılığını sorunları, başıboş köpeklerle mücadele, arıcılık gibi konularda görüş belirtildi. Tarım ve hayvancılık noktasında kooperatifleşmenin ve proje desteklemelerinden yararlanmanın önemine dikkat çekildi.

 

Kurum amirleri sorunlarla ilgili açıklamalar yaptı

Çay ikramı ile birlikte sohbet ortamında geçen toplantıda soru ve görüşlerin ardından ilçedeki kurum amirleri de açıklamalarda bulunarak sorunlar ve çözüm noktarı üzerine açıklamalarda bulundular.

 

Çakır’ın sigara hassasiyeti

İlçede eğitim öğretimle ilgili açıklamalara ilave olarak Çakır, eğitim sadece okulda değil ailede başladığı belirterek; Özellikle sigara konusunda vurgu yapmak istiyorum. Araçla geçerken küçük yaştaki çocuklarımızın sigara içtiğini üzülerek görüyorum. Çocuklarımıza sahip çıkalım. Kendimiz sigara içerken çoçuğumuza “Sigara içme” dememiz bir şey ifade etmez. Onlara örnek olmalıyız. Sigarayı bırakmak için hem kendimiz hem de çocuklarımız için tedavi yollarına başvurmalıyız. Çocuk çoçuğuzun, torunlarımızın yanında sigara içip hem kendimizi hem de onların sağlığını hiçe sayıyoruz. Sigarayı bırakmak için elimizden gelen gayreti gösterelim. Bırakamıyorsak daha az içelim. İçmeden yapamıyorsak en azından kimsenin sağlığını tehdit etmeden, çocuklarımıza kötü örnek olmadan ihtiyacımızı giderelim.” dedi.

 

Kirazlıyayla halkına teşekkür etti

Başyayla Kaymakamı Evren Çakır, verimli bir toplantı geçirdiklerini belirterek birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. “Katılımınızdan dolayı hepimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” diyen Çakır, bu tür toplantıların devamının gelmesi temennisiyle mahalleden ayrıldı.

 

Sorunlarını yetkili kişilere ulaştıran mahalle sakinleri verimli bir toplantı geçirdiklerini ifade ettiler.

 

Başyayla Kaymakamı Evren Çakır’ın mahalle ve köy buluşmaları devam edecek.