Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başyayla’da koronavirüs denetimi gerçekleştirildi

Karaman’ın Başyayla ilçesinde koronavirüs denetimi… İçişleri Bakanlığının talimatları doğrultusunda 81 ilde ve ilçelerinde aynı anda tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile birlikte en geniş kapsamlı Covid-19 denetimleri yapıldı.

Bu haberin fotoğrafı yok

Başyayla Kaymakamı Koray Çelik ve Belediye Başkanı Ahmet İpek öncülüğünde korona virüs denetimi yapıldı. Denetime daire amirleri ve kolluk kuvvetleri de katıldı. 

 

Denetimlerde esnaf ve vatandaşları uymaları gereken kurallar ve alınması gereken tedbirler hakkında uyarıldı. 

 

İlçemizde de Kaymakamımız Koray ÇELİK, Belediye Başkanı Ahmet İPEK, tüm kamu kurumlarımızın daire amirleri ve kolluk kuvvetleri ile birlikte Covid-19 tedbirleri denetlendi. Çay bahçeleri, lokantalar, piknik ve dinlenme alanları, ticari taksiler, tekstil fabrikası, dükkanlar, marketler başta olmak üzere ilçemizde insan yoğunluğunun bulunduğu tüm alanlar denetlenerek "hepimizin sağlığı için" dikkat edilmesi gereken hususlar ilçe halkına anlatıldı.

Yapılan denetimde vatandaşların maske kullanımındaki hassasiyetleri ve işletmelerin kurallara uygun işlemleri Kaymakam Çelik'in takdirini topladı. Görülen eksikliklerin ise en kısa sürede tamamlanması üzerine uyarılarda bulunularak toplumsal duyarlılığın ve farkındalığın hiç azalmadan devam etmesi gerektiği ve henüz tehlikenin yüksek şekilde devam ettiği vurgulandı.

Denetimlerin Covid-19 tehlikesi tamamen bertaraf edilerek can kayıpları son bulana kadar hayatın her alanını kapsayacak şekilde yapılmaya devam edeceği belirtildi.