Karaman’ın Başyayla ilçesinde 26 Mayıs Pazar günü saat 11’de Karamuğar mevkisinde bir araya gelecek olan ilçe halkı ellerini yağış ve şükür duası için semaya kaldıracak.
Düzenlecek olan yağmur duası programında Başyayla Belediyesi öncülüğünde muhtarların da desteğiyle kurbanlar kesilecek. Kesilen kurbanlar katılım sağlayan vatandaşlara ikram edilecek.
İlçe halkı kuraklık sebebiyle ekili alanları için yağış beklentisi ile bir araya gelecke
Programa çok sayıda vatandaşın katılım sağlaması bekleniyor.
![](https://basyaylahaber.com/wp-content/uploads/2024/05/Basyaylada-yagmur-duasi-yapilacak.jpg)
Başyayla İlçe Müftülüğünden davet
Başyayla İlçe Müftülüğün hesabından yapılacak olan etkinlikle ilgili olarak yayımlanan davet mesajında, “Yağmur Duası İçin Birlikte Ellerimizi Semaya Açalım. Pazar günü yapılacak olan yağmur duası için gelin birlikte semaya ellerimizi açalım. Allahın beldemize rahmet ve bereketini inzal eylemesi için dua edelim.” ifadelerine yer verildi.