Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başyaylalı öğrencileri Avrupa gezisine götürmek için çalışıyorlar

Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Lisesi öğrencilerini yurt dışına (Bosna Hersek) çıkarma adına Larende’de Mavi Kelebekler adlı proje yazımına başlayan Okul Proje Ekibi pazar mesaisi yaptı.

Bu haberin fotoğrafı yok

Başyayla Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Lisesi öğrencilerini yurt dışına (Bosna Hersek) çıkarma adına “Larende’de Mavi Kelebekler” adlı proje yazımına başlayan Okul Proje Ekibi pazar mesaisi yaptı.

 

Gençlik ve Spor Kulübü tarafından 2019 yılı 1. dönem çağrısı kapsamında ilçemiz Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından proje yazımı gerçekleştirildi. Proje kapsamında lisede öğrenim gören 15 öğrencinin yurtdışına gönderilmesi hedefleniyor.

 

Tarih kokan şehirler gezilecek

Bosna Hersek’te ata toprağı olan Saraybosna ve Mostar gibi tarih kokan şehirlere öğrenciler gönderilecek öğrencilerin bu geziden dönmesiyle birlikte ilçemizde tarihi fotoğraf sergisi açılacak.

 

“Larende’de mavi Kelebekler” adıyla projenin yazımına başlayan Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesi proje ekibi bugün öğrenciler için mesai yaptı. Daha önce 2018 yılında yazılan proje ile öğrencileri İstanbul’da bulunan spor kulüplerine götüren lise yönetimi yine 2017 yılında proje yazarak liseye 90 bin TL’lik iki kütüphane kazandırdı.

 

Okul Müdürü Abdulkadir şeker, projenin yazımında İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünden ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden destek gördüğünü ifade ederek, proje ekibinde yer alan idareci ve öğretmenlere teşekkür etti.