Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başyayla’nın eski belediye başkanlarından Cemal Bulut vefat etti

Başyayla, önemli bir şahsiyetini kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor. Eski belediye başkanlarından Cemal Bulut hayatını kaybetti.

Bu haberin fotoğrafı yok

Başyayla önemli bir şahsiyetini kaybetti. Eski Belediye Başkanlarından Cemal Bulut bugün vefat etti. Merhumun cenazesi yarın (30 Ocak 2022 Pazar) öğle namazına müteakip Başköy Mahallesi mezarlığında toprağa verilecek.

 

Acı haberi MHP Başyayla İlçe Başkanlığı görevinde bulunan oğlu Kafi Bulut sosyal medya hesabından duyurdu. Bulut, paylaşımında;

“Babam Cemal Bulut Rahmeti rahmana kavuşmuştur cenazesi yarın öğle namazına müteakip Başköy mezarlığına defnedilecektir mekanı cennet ruhu şad olsun inşallah.”

ifadelerine yer verdi.

 

Cemal Bulut kimdir? Cemal Bulut’un özgeçmişi:

 

1942 Yılında Başköy’de doğdu.

İlkokul mezunu olan Cemal Bulut, 1978 yılında yurt dışında işçi olarak çalışmakta iken aynı yıl yapılan seçimlerde Başyayla Belediye başkanı olarak seçildi. 12 Eylül 1980 Ara döneminde belediye başkanlığı görevine son verildi. 1983 yılında yapılan seçimlerde tekrar Belediye Başkanı olarak seçildi. 1978-1994 (Ara dönem hariç) yıllarında belediye başkanlığı görevini yürüttü. Evli ve 7 çocuk babası olan Cemal Bulut Başköy Mahallesi’nde ikamet etmekteydi.

 

Cemal Bulut’un hizmetleri:

1979 Yılında yurt dışından belediyeye 2 Mercedes kamyon, 1 minibüs almıştır. 1983 Yılı ile 1994 yılları arasında ise belediyeye 2 adet fatih kamyon, 1 adet binek otosu, 1 adet paletli yükleyici, 2 otobüs, 1 traktör, 1 vidanjör, 1 ilaçlama makinesi kazandırmıştır.

 

İlçenin içme ve kullanma şebeke hattı Bulut döneminde tamamlanmış ve hizmete sunulmuştur. Başyayla’ya 15 daire lojman, 1 fırın, 1 umumi dinlenme parkı inşa ederek halkın hizmetine sunmuştur. Başyayla Kalkınma Kooperatifi kurulmasını sağlamıştır.

 

Eski Hükümet konağı binası inşa edilmiş ve hizmete sunulmuştur. Yayla ve arazi yolları açılmıştır.

 

Şu anda hizmet veren İlçe Jandarma Komutanlığı lojman ve bina yeri kamulaştırması yapılmıştır. 1990 Yılında Karaman’ın il olması ile birlikte dönemin bakan ve milletvekilleri ile istişare edip kasaba statüsündeki Başyayla’nın ilçe olmasını sağlamıştır. 1991 yılı ile ilçe olmasına müteakip bütün resmi kurum ve kuruluşlar yerini almıştır. İlçe arazilerini sulayan su kanallarının büyük çoğunluğunu beton kaplama yaptırmıştır. Futbol saha yerleri kamulaştırmış ve saha açılması sağlanmıştır. İlçemize İlköğretim, Lise ve Kuran Kursu yerlerin kamulaştırması yapmış ve binalar yapılarak hizmete açılmasını sağlamıştır. Kaymakamlık Lojman arazisinin kazandırmış ve binasının yapılmasını sağlamıştır. Kirazlıyayla Mahallesi’nde Türbe Caddesi kamulaştırılmış ve hizmete açmıştır. Yol düzenlemesi ve muhtelif yerlere ihata duvarı yaptırmıştır. İlçede bulunan 5 adet mezarlıklar için gerekli düzenlemeleri yaptırmıştır.

 

Başyayla Haber olarak merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına ve sevenlerine baş sağlığı dileriz.

 

Not: Özgeçmiş ve hizmetleri hakkında bilgi Başyayla Belediyesi kaynaklarından alınmıştır.