Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başyayla’nın sevilen imamı emekli oldu

Karaman’ın Başyayla ilçesinin tanınmış ve sevilen imam hatiplerinden Abdurrahman Göksu emekli oldu.

Karaman’ın Başyayla ilçesinin tanınmış

1990 yılında Mersin’in Mut ilçesi Kravga Susama Mahallesi’nde göreve başlayan Başyayla ilçesi Yenimahallesi sakinlerinden olan emekli imam hatip Abdurrahman Göksu daha sonra sırasıyla Başyayla ilçesi Bozyaka köyünde, Şirindere Mahallesi’nde, Göztepe Mahallesi’nde ve son olarak yaşadığı yer olan Yeni Mahalle’de görev aldı.

Görevim esnasında gerek köylerde gerekse merkezde her hafta kürsülerden irşat görevlerinde bulunan Göksu ilçedeki tüm düğünlerde cenaze merasimlerinde, açılışlarda, uğurlamamalarda, karşılama törenlerinde İlçe Müftülüğü adına görevlerde bulundu.

Başyayla Haber’e yaptığı açıklamada “En önemlisi arkamda dua edecek cami ve okullarda yüzlerce öğrenci yetiştirdim.” ifadelerini kullanan Göksu, gençlerle çok güzel sohbet toplantılarında bulunduğunu ve o günleri hiç unutamadığını söyledi.

Hem gençlere yer açmak hem de sağlık sorunları sebebiyle 33 yıllık görevinden emekliye ayrıldığını söyleyen Göksu, “Yine fahri olarak hizmetlere devam edeceğim inşaallah. Görevim esnasında maaş harici bir kuruş da olsa hizmetlerden para kursağımdan geçmemiştir.” bilgisini paylaştı.

Çeyrek asırdan fazla sürdürdüğü görevinde bir çok anısını olduğunu ifade eden emekli imam hatip Göksu, ilk görev yerinde, görev aşkıyla sabah namazının farzının kıldırırken ilk rekatta Yasin Suresinin tamamını, ikinci rekatta ise Tebareke’yi okuduğunu hatırlatarak yaşlı cemaatime “eziyet ettiği” düşüncesiyle o günü unutamadığını söyledi.

Gençlere tavsiyelere bulunan Göksu, “Bende okuyup da daha sonra o ilmi unutan veya kötü yollara tevessül eden öğrencilerime hakkımı asla helal edemem. Allah kalan ömrümü hayırlı hizmetlerde geçirmemi nasip etsin.“ ifadelerini kullandı.