Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Büyükkarapınar köyünün içme suyu bağlantısında yeni gelişme! Artık elektrik kullanılmayacak

Büyükkarapınar köyünün içme suyu bağlantısında kullanılan elektrik ve beraberinde getirdiği masraf artık sonra eriyor. Artık elektrik kullanılmayacak.

Bu haberin fotoğrafı yok

Büyükkarapınar köyünün içmesuyu hattıyla ilgili önemli gelişme yaşandı. Köyde içme suyuna kaynak olabilecek olan suyu kaynağının numunelerinin olumlu çıkmasıyla hat çekimine başlandı. 800 metre içme suyu depo bağlantısı tamamlandı. Kaynağın bulunduğu alana yapılacak depo ile elektrik kullanımına gerek kalmayacak. Deponun tamanlanmasıyla birlikte köy halk yeni kaynaktan suyunu kullanacak.

 

Halk günü dolayısıyla Büyükkarapınar köyünü ziyaret eden İl Genel Meclis Üyeleri Kadir Ateş ve Mehmet Ali Okudan çalışmalar hakkında vatandaşlara bilgi verdi. Büyükkarapınar Muhtarı Hüsamettin Şeker ile istişarelerde bulunuldu.

 

Kısa sürede içmesuyu tedariğinde kullanılan elektrik masrafından kurtulacaklarını ifade eden İl Genel Meclis üyeleri, köylerin sorunlarını gidermek için çalışmalarını sürdürdüklerini söylediler.

 

İl Genel Meclis Üyeleri Abdülkadir Ateş ve Mehmet Ali Okudan, çalışmalarla ilgili olarak yayınladıkları teşekkür mesajında “Bu çalışmanın köyümüze kazandırılmasında emeği geçen İlçe teşkilatlarımıza, AK Parti İlçe Başkanımız Sayın Mustafa Canlı’ya,  Belediye Başkanımız Sayın Ahmet İpek’e, Kaymakamımız Sayın Evren Çakır’a, İl Genel Meclisi Üyelerimize, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın Ali Yener Terlemez’e, Özel İdare İçmesuyu Müdürümüz Kemal Karabulut’a, İl Genel Meclis Başkanımız Sayın Adem Kapar’a, İl Başkanımız Sayın Abidin Çağlayan’a, Valimiz Sayın Fahri Meral’e, Karaman Milletvekillerimiz Sayın Recep Şeker ve Selman Oğuzhan Eser’e, desteğini hiç bir zaman esirgemeyen gururumuz TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Mersin Milletvekilimiz Sayın Lütfi Elvan’a, Parti Genel Merkezimize ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederiz.” ifadeleri kullandılar.