Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çocuklardan 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde sürpriz ziyaret

Antalya’nın Alanya ilçesinde Mahmutlar Kılıçarslan İlkokulu öğrencileri, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’ne özel olarak hazırladıkları kostümlerle Alanya Belediyesi’ni ziyaret ettiler.

Antalya'nın Alanya ilçesinde Mahmutlar

Mahmutlar Mahallesi’nde bulunan Kılıçarslan İlkokulu öğrencileri, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde farklı ve anlamlı bir etkinliğe imza attılar. Yaklaşık 65 öğrenci çoğunu kendilerinin hazırladıkları hayvan kostümleriyle Alanya Belediyesi’ni ziyaret ettiler.

Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Alaettinoğlu ile bir araya gelen minikler kostümünü giydikleri hayvanlar hakkında bilgiler verip, doğanın korunması ve hayvanların yaşam alanlarının artırılması hususunda mesajlar verdiler. Kedi, köpek gibi sokak hayvanlarının yanı sıra timsah, balık, ayı, arı, kelebek, dinozor, penguen gibi hayvanları da kostümleriyle canlandıran minik öğrenciler, hayvanların nesillerinin sürdürülmesine dair önemli bilgiler paylaştılar. Çocuklar, sokak hayvanları için yürütülen çalışmalardan dolayı Alanya Belediyesi’ne de teşekkür ettiler.