Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Deniz Feneri’nden deprem bölgesinde iftar ve sahur yemeği dağıtımı

Çeyrek asırdır dünyanın farklı bölgelerinde Ramazan çalışmaları yürüten Deniz Feneri Derneği, bu yıl da “Bağışlayın Bereketlensin” sloganıyla Türkiye’de ve dünyada insani kriz yaşanan ülkelerde yardım çalışmalarında bulunacak.

Çeyrek asırdır dünyanın farklı

“Bağışlayın Bereketlensin” sloganı ile Ramazan da çalışmalarına başlayan dernek, Türkiye’nin yanı sıra insani dramların yaşandığı coğrafyalarda muhtaçların ve yetimlerin kapısını çalarak 500 bin kişiye Ramazan yardımları ulaştırmayı hedefliyor.

Deniz Feneri Derneği çalışmaları ile yetimlere bayramlık giysiler harçlık, ihtiyaç sahiplerine gıda kumanyaları, temizlik kolisi, zekat, fitre dağıtımları ve iftariyelik ikramlarında bulunacak.

Deprem bölgesinde iftar ve sahur yemeği dağıtımı

Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Malatya ve Gaziantep’te günlük 1000’er kişilik iftar ve sahur sofraları kurup sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirerek depremzedelerin Ramazan ayını bir nebze olsun rahat geçirmesini sağlayacak.

600 TL olarak belirlenen kumanya paketlerinin depremden etkilenen illerde yoğunluklu olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde toplam 500 bin kişiye ulaştırılması amaçlanıyor.

Ramazan ayında afet bölgesinin en büyük ihtiyacı olan kalemlerden biri de temizlik kolisi, 100 bin aileye hijyen seti ve temizlik kolisi yardımı yapılacak.

Türkiye’de dağılacak gıda kolilerinin ve ihtiyaç malzemelerinin tamamı depremden etkilenen illerdeki 8 lojistik merkezimize doğru yola çıktı ve hazırlık aşaması Ramazan ayı için tamamlandı.

Gıda kolilerinin içerisinde yer alan ürünler şu şekilde: “Salça, kırmızı mercimek, nohut, ayçiçek yağı, makarna, arpa şehriye, tuz, hazır çorba, yeşil mercimek, çay, kuru fasulye, pirinç, un, şeker, reçel ve bulgur.”

İftariyelikler ikram edilecek, bayramlıklar dağıtılacak

Bağışçılar, kurulacak iftar sofralarına 100 TL katkıda bulunarak bir kişinin iftarlığını karşılayabilecek.

Deniz Feneri Ramazan çalışmaları kapsamında ayrıca, çocukları mutlu edecek çalışmalar da planladı. Ünlü yemek şefleri deprem bölgesi çocukları için Ramazan ayında bölgeye giderek “Hamburger Patates” ziyafeti verecek.

Yurtiçi ve yurtdışında 100 bin yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa bayramlık kıyafetler hediye edilecek. Hayırseverler, 600 TL’ye bir çocuğu baştan aşağıya giydirerek bayramlık ihtiyacını karşılayabilecek. Deniz Feneri Derneği, bağışçılardan emanet aldığı zekat ve fitreleri de Ramazan’da onbinlere ulaştırmayı hedefliyor.

Yurt dışı çalışmaları kapsamında da toplamda 6 ülkede partner kuruluşları aracılığıyla kardeşlik iftarları düzenlenecek.