Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dört çocuğu olana 1000 TL

Bu haberin fotoğrafı yok

 İmzaların atılması ile dördüncü dönemi gerçekleşen ve iki yıl geçerli olacak sözleşme kapsamında ilklerde yaşandı. 267 işçiyi kapsayan sözleşmede bir ilk yaşandı.

Türkiyeʹde ilk defa çocuk yardımı toplu iş sözleşmesine yansıdı. 4+4 olarak tasarlanan ücret artışı Akgülʹün yaptığı sürprizle birer puan daha artırılarak 5+5 olarak sonuçlandırıldı.

Belediye olarak yönetim anlayışlarının paylaşmak ve Mamakʹa hep birlikte hizmet etmek olduğunu belirten Akgül, ʹHer zaman adaletin ve çalışanın yanındayız. Bu gemiyi birlikte yürütüyoruz. Bir ekmeğimiz varsa onu paylaşıyoruz. Türkiyeʹde nüfus artışına hız vermek için çocuk yardımını da sözleşmeye dahil ettikʹ dedi.

BİR ÇOCUĞA 120 LİRA

2 yıl süreli olarak imzalanan sözleşme gereği işçilerin ücretlerine altı aylık dilimler halinde yüzde 5 ʹer oranında artış yapılacak. Ayrıca Türkiyeʹde ilk defa nüfus artışının teşvikine de sözleşmede yer verilerek üyelere çocuk yardımı yapıldı.

Ülke olarak 2023 yılını hedeflediklerini kaydeden Akgül, genç nüfusa bütün lider ülkelerin ihtiyacı olduğu gibi Türkiyeʹnin de ihtiyacı vardır dedi. Sözleşmede yer alan çocuk yardımı ile işçiler bir çocuk için 120 lira, iki çocuk için 200 lira, üç çocuk için 500 lira ve dört çocuk için de 1000 lira çocuk yardımı alacak.

Mamak Belediyesiʹnin iş yapılabilir ve hiçbir sıkıntının yaşanmadığı bir belediye olarak her platformda adını duyurduğunu belirten Akgül, ʹÇalışanın alnının teri kurumadan hakkını verme anlayışındayız. Belediyemize ve ilçemize hep birlikte değer kazandırdık, kazandırmaya da devam edeceğizʹ dedi. Mamakʹta hizmet adına yapılan çalışmaların meyvelerini toplama zamanı içinde olduklarını kaydeden Akgül, ʹMamak için bu yetmez, daha fazla gayret bekliyoruzʹ diye konuştu.

İmza töreninde konuşan Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı Toruntay da Akgülʹün başarılı bir belediye başkanı olduğunun altını çizerek, yaptığı yatırımlarla Mamakʹın çehresini değiştirdiğini kaydetti. Tarafların imzaladığı 2 yıllık sözleşme, işyerinde düzenli ve verimli çalışmayı sağlamanın yanında işçi ve işverenlerin hak ve menfaatlerini dengelemek, taraflar arasında çıkabilecek uyuşmazlıkların uzlaşma yolu, çözüm ve şekillerini göstermek, işveren, işçi ve sendika arasındaki ilişkileri düzenleyip, iş ahengi ve çalışma barışını korumak ve kültürel gelişmeyi amaçlıyor.

 
Kaynak: http://siyaset.milliyet.com.tr/dort-cocugu-olana-1000-tl/siyaset/siyasetdetay/15.04.2013/1693836/default.htmEtiketler: Türkiye , Ankara , işveren , ücret artışı , sözleşme , sendika , Hak-İş , Mamak , imza töreni , çocuk , Türkiyeʹnin , Türkiyeʹde