Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eğiste Viyadüğü İçin Çalışmalar Sürüyor

Eğiste Viyadüğü için çalışmalar uygun yer tespiti çalışmaları sürüyor.

Bu haberin fotoğrafı yok

Hadim Belediye Başkan Ahmet Hadimioğlu Karayolları 3. Bölge Müdürü Ömer Baylar’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Kayseri 6. Bölge Müdür Yardımcısı Ömer Baylar; 4 yıldır Karayolları 3. Bölge Müdürlüğü görevini yürüten ve Ankara’ya başmüfettiş olarak atanan Mahmut Yıldız’dan boşalan bu göreve bir süre önce atanmıştı. Başkan Hadimioğlu, Baylar’a başarı dileklerini ileterek yeni görevinin hayırlı olmasını diledi.

GÜZERGAH İÇİN EN UYGUN YER TESPİT EDİLECEK

Başkan Ahmet Hadimioğlu ziyaret esnasında Eğiste Deresi üzerine yapılacak olan viyadük hakkında da değerlendirmede bulundu. Viyadük güzergahının Eğisteyi görecek şekilde değiştirilmesini isteyen Başkan Hadimioğlu: “rampa ve virajların tamamen kalkması ve Eğiste mahallemizin bu viyadükten daha etkin yararlanması için en uygun yer Eğiste tarafıdır” dedi.
Bölge Müdürü Ömer Baylar bu talebin hassasiyetle ele alınarak değerlendirileceğini, arazi durumu, teknik şartlar ve bölgenin konumu gibi kriterler göz önünde bulundurularak en uygun güzergahın belirleneceğini ifade etti.

 

Eğiste viyadüğü için Nisan ayında ihale yapılması bekleniyor.

BAŞBAKAN MÜJDEYİ VERMİŞTİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık görevini devraldıktan hemen sonra ilk ilçe ziyaretini Hadim’e gerçekleştirmiş (Eylül 2014), Hadim Kent Meydanında halka hitap eden Başbakan Davutoğlu yolculuğu sırasında helikopterde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’dan Konya-Alanya arasında yapılacak yolla ilgili bilgi aldığını aktaran Davutoğlu, şunları söylemişti:

“Bana Eğiste’nin karşı yakasından diğer yakaya yapılacak viyadüğü anlattı. Neden yapılıyor viyadük biliyor musunuz? Çocukluğumuzda gelirken, ister yavaş yavaş giden küçük otobüslerle olsun, ister babamla arabayla geçerken, Eğiste’nin karşı tarafına geldiğimizde herkes önce Ayetel Kürsi okumaya başlardı. O dağdan karşı tarafa tekbirler, dualarla geçilirdi. Dağın bir tarafından, acaba karşı taraftan araba geliyor mu diye bakardık, onun geliş yoluna göre hangi virajdan araba çıkarsa kendimizi ona göre ayarlar yolda yavaşlamaya çalışırdık. 

Bakan olarak geldiğimde yolun güzergahını değiştirdik, genişlettik. Şimdi sizin başbakanınız, sizin evladınız olarak geldiğim bugün, size şu müjdeyi vermek istiyorum, Konya-Alanya arasındaki yol, bölünmüş yol olacak. Çift yönlü yol olacak. İhalesi tamamlandı. İnşallah en geç 2 sene içinde tamamlanacak. Arabalar Eğiste’nin bir yakasından diğer yakasına geçerken artık bu zorlukları çekmeyecek. 600-700 metrelik viyadükle yol 5 kilometre kısaltılacak. Her geçen Eğiste’ye de bir selam verip öyle geçecek. İnşallah Alanya yol ayrımına kadar da bölünmüş yol olacak. Daha sonra da Alanya’ya kadar.

Eskiden Konya’dan Hadim’e, Taşken’e 3,5-4 saatte bazen gelinirdi. Şimdi Konya-Alanya arası 2 saate inecek. Bu ne demek biliyor musunuz? Alanya’ya gelen her turist, şu dağları, bu yalçın ve güzel dağları, o dağların arasındaki güzel insanları göreyim dediğinde Toroslar’a çıkacak ve buralar belki de Türkiye’nin en cazip turizm alanlarından biri haline gelecek. Hazreti Mevlana’yı ziyaret etmek isteyenler bu bölünmüş yol üzerinden Hadim güzergahından Konya’ya inecekler. İnşallah bunu çok kısa zamanda göreceğiz.”