Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

EN İYİ MARKALARIN KALİTELİ KÖPEK MAMALARI PET İHTİYAÇ’TA

EN İYİ MARKALARIN KALİTELİ KÖPEK MAMALARI PET İHTİYAÇ’TA

Bu haberin fotoğrafı yok

 

Köpekler sadakati, sevimli ve olgun bakışlarıyla en tatlı ev arkadaşlarından biridir.  Sokakta her bir köşe başında gördüğünüz bu sevimli dostlar için, biraz ilgi ve samimi bir sevgi, hazırladığınız biraz su ve biraz yemek ile aranızda en doğal ilişki kurduğunuz, bir çeşit bağlılık hissettiğiniz canlılardır.

Onların bu sevimli halleri, aranızdaki bağ, evde varlığıyla huzur veren bu dostunuzla birlikte yaşama kararı aldırır ve tatlı bir ev arkadaşına sahip olursunuz. Bakımları her ne kadar çok ilgi, dikkatli bir bakım gerektirse de evde onlarla geçirdiğiniz vakitler, varlığıyla hissettiğiniz huzurlu atmosfer paha biçilmez bir değerdir.

Köpek Dostlarımızın Bakımı Nasıl Olmalı?

Köpek bakımı her ne kadar meşakkatli ve yorucuymuş gibi görünse de geçireceğiniz tatlı anları düşününce oldukça keyifli bir süreçtir. Tüylerinin bakımı, temizliği, dişlerinin bakımı, hangi aralıklarla yıkanması gerektiği, oyun ihtiyacı gibi bilinmesi gereken önemli noktaları vardır.

Tüm bakım süreci aşamaları gibi beslenme şekli, aldığı gıdalar da oldukça önemlidir. Köpeğiniz için seçilen köpek maması çeşitlerinin en kaliteli markalardan oluşu bu önemli aşamayı sağlıklı yürütebilmenizi sağlar.

Evcil hayvanlarınızı gelişi güzel beslemeniz doğru olmayacaktır. Onlar için en doğru besini, en kaliteli mamaları temin etmeniz gerekmektedir. Tüm evcil dostlarımız gibi, köpeklerde de iyi yaşam koşullarının yanında iyi beslenme koşulları, yaşam kalitelerinde ve uzun bir yaşam sürmelerinde oldukça büyük bir etkendir.

Seçtiğiniz Köpek Maması Onun için En İyisi Olmalı

Ev arkadaşınız, köpek dostunuz için seçeceğiniz köpek maması onun sağlık durumu da göz önüne alınarak, tercih edilen en ideal değerlere sahip mama çeşitlerinden olmalı. Dostunuz için en iyi köpek maması markalarını tercih ederek beslenme kalitesindeki ihtiyacı gidermelisiniz.

Ömürlerinin uzun olması, sağlık bir yaşam sürebilmeleri her canlı gibi köpekler için de aldıkları gıdaya bağlıdır. Eğer dostunuz yetişkin değil de elinize doğmuş ya da yavruyken edindiğiniz bir köpekse, doğdukları andan itibaren büyük bir özen ve bakımla ilgilenmeniz gerekir.

Banyoları, dokunuşlarınıza alışmaları, tuvalet eğitimi ve tüy bakımı gibi elzem ihtiyaçlarına, henüz küçükken özen gösterilmeli ve böylece daha sağlıklı bir gelişim sürecini de kazandırmış olmalısınız. Bilinen bir gerçektir ki köpekleriniz için seçtiğiniz mamaların ne kadar sağlıklı olduğu, beslenme şekli ve kalitesinin ne derece iyi olduğu, yetişkin ya da yavru köpeklerinizin tüylerinden belli olmaktadır. Bu size dostunuzu nasıl beslemeniz konusunda çok iyi bir ipucu oluşturur.

Yavru köpek maması seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Yavru köpekler anne sütünden kesildikten sonra, 4- 5 haftalıkken kuru mama ile beslenebilir. Ancak bu kuru mamalar yaş mamalarla karıştırılmalı ya da ıslatılarak verilmelidir.  6-7 haftalık olduklarında kuru mamaya başlayabilir.  Kuru ya da yaş fark etmeksizin yavru köpek maması seçerken iyi ve kaliteli mamalar tercih etmelisiniz.

Yavru köpek maması seçerken, köpeğinizin yaşı, kilosu, ırkı, tüy kontrolü, alerjik durumları gibi önemli özellikleri göz önünde bulundurulmalısınız. Kuru ya da yaş köpek maması seçiminde bu unsurları mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Bilindiği üzere, yavru köpeklerin mamaları besin değeri ve yoğunluğu yüksek mamalardır ve veteriner hekimin belirlediği ölçüde verilmelidir. Yavru köpeklerin mamalarının, kalsiyum, demir, fosfor, iyot gibi maddeler barındırırken protein oranının da yüksek olması gerekir. Glütenin köpekler için sağlık sıkıntısı yaratması sebebiyle glütensiz mamalar tercih edilmelidir.

Köpeğim İçin Hangi Marka Mamaları Tercih Etmeli                

Sevimli dostlarınız için tercih edebileceğiniz en kaliteli markaları, Pet İhtiyaç güvencesi ile tercih edebilirsiniz. Pet İhtiyaç, evcil hayvanların beslenme, bakım gibi süreçlerinde onlarla beraber geçirdiğiniz zamanları daha kaliteli kılacak sayısız ihtiyacı en iyi marka isimlerle sizlere ulaştırıyor.

Vitamin ihtiyacını karşılayabilmek için tercih edebileceğiniz Refleks küçük ırk köpek maması, köpeğinizin ırkını baz aldığınız bir mama seçeneği olduğu gibi, yetişkin köpekleriniz için tercih edebileceğiniz, kemik eklem desteği sağlayan Royal Canin Maxi Büyük Irk mamaları sağlıklı bir beslenme sürecinde en büyük desteğiniz olacaktır.

Yetişkin köpekleriniz için tercih edebileceğiniz Royal Canin, Leo’s, Hills Sicience gibi güvenilir markaların yaşlı köpek maması, yetişkin köpek maması ya da yavru köpek maması gibi mamalar sık tercih edilenlerdendir. Gelişimi son derece önemli olan yavru köpekleriniz için tercih edebileceğiniz Royal Canin, Proplan, Goody Pawpay gibi markaları güvenle tercih edebileceğiniz diğer isimlerdendir.

Yedi yaşını geçmiş ve artık yaşlı sayılan köpekleriniz için yumuşak taneleri ile yetişkin köpek mamaları tercih etmelisiniz. Bu konuda sıklıkla tercih edilen Orijin, Brit Care,  Pro Plan gibi markalar, beslenme sürecinde en büyük desteğiniz olacaktır.

Kısırlaştırılmış Köpekler İçin Hangi Mamayı Tercih Etmelisiniz?

Kansere yakalanma ihtimallerini azaltmak, sahipsiz kalabilecek yavruların doğumunu engellemek ve bazı sağlık problemlerinin önüne geçebilmek için köpek dostlarımızın kısırlaştırılması oldukça önemliadir. Dolayısıyla kısırlaştırılmış köpeklerimizin beslenme düzeni ve mama seçimi de bu operasyonla paralel olmalıdır.

Kısırlaştırılmış köpek maması seçiminde de yine en çok tercih edilen Plan, Royal Canin gibi Pro Choice gibi sayabileceğimiz kimi markaları tercih edebilirsiniz.

Pet İhtiyaç, tercih edebileceğiniz sayısız köpek maması çeşitleri, kaliteli markalar gibi, uygun köpek maması fiyatları ile sevimli dostlarınıza sağlıklı, kaliteli, besin değerlerine özen gösterilmiş markaları uygun fiyatlarla temin etme fırsatı sunuyor.