Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ermenek Belediye Başkanı Atilla Zorlu için aday adaylığı iddiası

Karaman’da milletvekili aday adaylarının kim olacağı merakla beklenirken isimler bir bir ortaya çıkmaya başladı. İddiaya göre Ermenek Belediye Başkanı Atilla Zorlu, İYİ Parti’den Milletvekili aday adaylığını açıklayacak.

Karaman'da milletvekili aday adaylarının

14 Mayıs’ta yapılacak seçim önceki Karaman’da kimlerin milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunacağı merak konusu oldu. Karaman’da sürpriz bir ismin İYİ Parti’den aday adayı olacağı konusu ortaya atıldı.

İddiaya göre İYİ Parti’den Karaman’da sürpriz bir isim adaylığını açıklama kararı aldı. 

Ermenek Belediye Başkanı Atila Zorlu’nun Perşembe gününe kadar Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmesi bekleniyor.

ATİLA ZORLU KİMDİR?

Karaman ili Ermenek İlçesi nüfusuna kayıtlı, 1974 Gelibolu doğumlu. İlköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimimi Konya Gazi Lisesi’nde tamamladı.1996 yılında Selçuk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünden mezun oldu. Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Anabilim Dalı Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi alanında yüksek lisansını ve Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türkiye Cumhuriyeti Anabilim dalında doktora eğitimini tamamladı. Vatani görevini 2005 yılında Ardahan’da yerine getirdi. Atatürkçü Düşünce Topluluğu, TEMA Vakfı, Taşeli Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile Yörük Türkmen Vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarında uzun yıllar aktif yöneticilik görevlerinde bulundu. Atatürkçülük ve Cumhuriyet Ekonomi Politikaları ile Yakınçağ Siyasi Tarihi üzerine çok sayıda kongre ve sempozyumlarda konuşmacı olarak görev aldı. 18 yıl Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalıştı ve çeşitli birimlerde yöneticilik görevlerinde bulundu. 27.dönem İYİ Parti Karaman İli 2.sıradan milletvekilli adayı oldu. 2019 Yerel Seçimlerde İYİ Parti’den Belediye Başkanı adayı oldu ve 31 Mart 2019 seçimlerinde sandıktan birinci çıktı ve Ermenek Belediye Başkanı olarak göreve başladı. Evli ve 2 çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce biliyor.