Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hasret bitiyor! Başyaylalılar Derneği kuruldu

Başyayla ilçesinin 21 yıllık Dernek kurma hayali Konya’da gerçek oldu.

Bu haberin fotoğrafı yok

Konya’da BAŞYAYLA VE ÇEVRESİ EĞİTİM,KÜLTÜR,YARDIMLAŞMA,KALKINDIRMA VAKFI DERNEĞİ, 25.07.2012 tarihinde Meram ilçesinde valiliğin onayı ile kuruldu.

Karamanın Başyayla ilçesinin 21 yıllık Dernek kurma hayali Konya’da gerçek oldu. 1991’de ilçeliğe kavuşan Başyayla coğrafi, ekonomik ve yaşam şartlarının zorluğundan dolayı dışarıya sürekli göç vermiştir ve vermeye de devam etmektedir. Göç verilen ülkeler, iller arasında başta Almanya,Hollanda,Avusturya,Arabistan; Konya,İzmir,İstanbul,Kocaeli,Karaman,Ankara gelmektedir. En çok göçüde Konya ilimize vermiştir. Geçen yıllarda yapılan bir araştırmada Konya merkezde yaklaşık 19 bin Başyaylalı nüfusun ikame ettiği tespit edilmiştir. Bu rakam oldukça önemli ve çarpıcıdır. Konya merkezde bu denli fazla insanımızın yaşamasına rağmen insanların biriyle kaynaşabileceği,dert ve sıkıntılarını paylaşılabileceği bir kurumun,derneğin olmaması hepimizi üzüyor ve derinden etkiliyordu. İnsanlarımızın öncülük yapıp, taşın altına eline koymaması da çok garip bir duyguydu bizim için; Ta ki temmuz 2012’de cesur,azimli fedakar Başyaylalı değerli büyüklerimiz, gönül dostlarımızın bir araya gelip dernekleşme çalışmaların başlatıp bu hasreti bitirene kadar…

Evet değerli Başyaylalılar. Konya’da BAŞYAYLA VE ÇEVRESİ EĞİTİM,KÜLTÜR,YARDIMLAŞMA,KALKINDIRMA VAKFI DERNEĞİ’miz 25.07.2012 tarihinde Meram ilçesinde valiliğin onayı ile kuruldu.

Bütün Başyaylalı hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun diyor,dernek hakkında sizleri kısa bir şekilde bilgilendirmek istiyoruz.Dernek toplantımız ilk olarak Konya öğretmen evinde coşkulu bir kalabalık tarafından insanların birbirleriyle tanışması ile toplanıldı.

İşte İlk günkü toplantımızdan gündeme yansıyanlar şu şekilde:

1) Tanışma ve kaynaşma

2) Kurucular kurulu ve yönetim kurulunun seçilmesi

3) 21 saygın kişiden oluşan kurucular kurulu belirlenmesi

4) 7 kişiden oluşan yönetim kurulu belirlendi.

İşte derneğimiz yönetim kurulu üyeleri:

Başkan: Abdülkerim Dere (Emekli Müfettiş)

Başkan Yrd: Mustafa Sönmez (Emekli)

Başkan Yrd: Mehmet Koçak (Emekli Öğretmen)

Sayman: Hasan Hüseyin Koçaş (Mali Müşavir)

Üye: Mustafa Ergin (Yüksek Makine Mühendisi)

Üye: Mehmet Bülbül (Emekli Bankacı)

Üye:AHMET Yıldırım (Muhtar)

5) Maddi katkılar

6) Bir sonraki toplantı yeri ve zamanı

7) Dilek ve temenniler ile

 

Sayın Başkan Abdülkerim Dere sözlerine şu şekilde devam etti: Dernek olarak amacımız başta Başyayla ve bağlı köyleri olmak üzere ihtiyaç sahibi insanlara dil,din,ırk, mezhep,cinsiyet,siyasi görüş ayrımı yapmadan istihdam sağlamak; ayni ve nakdi yardımlarda bulunmak, sosyal ve ekonomik projeler hazırlayarak, ulusal ve uluslar arası kuruluşlardan destek alarak yardıma muhtaç öğrencileri her kademede desteklemek olduğunu ifade etti.

 

Dere; “Derneğimiz merkez olarak Konya da kuruldu ilerleyen günlerde Ankara, İstanbul, İzmir, Karaman, Almanya, Hollanda,Avusturya, İsveç’te açılacak. Temsilciliklerimizle siz Başyaylalı hemşehrilerimize daha güzel hizmetler sunacağız, Bir Olacağız, Yıkıcı Değil Yapıcı Olacağız.

 

Biliyoruz ki: vakıflarımız sağlık alanında, eğitim alanında yoksullarla dayanışma alanında, kültürel bağlarımızı kuvvetlendirmede önemli bir etkiye sahip olduğu bilinciyle siz değerli hemşehrilerimize hizmet edeceğiz.”

 

BAŞÇEV VAKIF DER Başkanı Dere gece de son olarak şunları söyledi:” Evet değerli dostlar 21 yıllık hasretimiz sona eriyor, bu 21 yıllık hasreti sona erdiren kurucular kurulu üyelerimize, yönetim kurulu üyelerimize ve bizleri canı gönülden destekleyen çok kıymetli Başyayla Halkına sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz derneğimizin tekrar vatana millete hayırlı olmasını temenni ediyor katılımından dolayı herkese teşekkür ediyorum hayırlı akşamlar” dileyerek toplantıya son verdi.

Derneğin yeri ve iletişim bilgileri de şu şekildedir: 

Sahibata Mah. Ahmet Küçükarmağan Sok. Tilla Apt. No:4/2

Meram/Konya

TEL:0332 352 19 44

Önceki Sitemizdeki Bu Haber Hakkında Yorumlar

Yorumu gönderen: yakup tekeli, 07.08.2012 14:01:26:

Memleketimizin bilinip duyulması ve bilenlerinin de gelişmeleri takip ederek olumlu, yapıcı,fikir ve tavsiye edici eleştirilerini iletmeleri için gerekli idi.Yerinde bir karar veril.Sonuna kadar destekliyorum…..

Yorumu gönderen: ali, 05.08.2012 10:39:12:

emeği geçenlerden özellikle abdi hocamızdan allah razı olsun derneğimiğiz tüm ilçe halkına hayırlı olsun diyorum.resimde gördüğüm kadarıyla sayın ali okutan bey, mehmet bulut bey falan var ekip sağlam yolunuz gönlünüz açık olsun…

Yorumu gönderen: kadir, 02.08.2012 13:56:15:

derneğimiz hayırlı uğurlu olsun.inşallah çok güzel işlere imza atar abdulkerim dere hocam.hocamı dernek başkanı seçmede çok isabetli bir karar verilmiş. belediye başkanı seçmede kıymetini bilemedik gerçekten başyaylaya yakışan tek belediye başkanı oydu ama geçti artık. sitemizde tekrar başlamış hayırlı olsun abdullah bey mehmet ali bey ahmet bey mehmet kılıç bey size sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz ilçe sizlerle gurur duyuyor.

Yorumu gönderen: mehmet aksu, 02.08.2012 10:00:23:

allaha şükürler olsunki verdiğimiz mücadelenin karşılığını almış bulunuyoruzz.yaklaşık 2 yıldır gerek internet ortamda gerek siteler kurarak başyaylamızn bir derneğe sahip olmasını gönülden istiyorduk.birilerinin taşın altına koyması gerekiyordu ve inşallah bu işide başarıyla yürüteceğiz ve tüm halkımız beraber yürütecektir.yaklaşık 3 yıldır http://basyaylader.tr.gg ve www.basyaylader.com siteleri açarak halkımızı örgütleyerek önderlik yapmak istedik ve başardığımızın şu anda farkına vardık.allah yar ve yardımcımız olsun.

Yorumu gönderen: memur, 02.08.2012 07:09:49:

dün dairede arkadaşlarla okuduk haberi çok sevindik emeği geçenlere sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.derneğimiz tüm başyaylalılara hayırlı olsun. başyaylam.com sitesininde tekrar faliyete geçmesi çok sevindirdi bizi başyaylanın takipçisi,gözdesi biricik medyamız başyaylam. com ilçemize hep beraber sahip çıkalım

Yorumu gönderen: Mehmet YILMAZ, 02.08.2012 06:44:33:

Tüm Hemşehrilerimizin birbirini tanıyıp görüşüp yardımlaşma ve bilhassa başyayla dan haber imkanı hasıl olmuştur. hepimize hayırlı mübarek olsun. emeği geçenlere ALLAH yardımcı olsun. saygılarımla herkese selam

Yorumu gönderen: EMİN UĞUZ, 01.08.2012 14:15:59:

Çok isabetli olmuş. Tüm hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun. İnşallah başarılı olunur. Emeği geçenlere teşekkür eder, yönetimde görev alanlara da başarılar dilerim.

Yorumu gönderen: gözlerime inanamıyorum, 01.08.2012 13:14:54:

allahım şükürler olsun başyaylanın medyadaki gözbebeği başyaylam.com geri döndü şükürler olsun allahım artı derneğimiz kurulmuş ayağa kalk başyayla eyy başyayla sevinin artık sorunlarımızı tekrar anlatacağımız medyamız geri geldi hayırlı uğurlu olsun.sayın koca ve ekibine başarılar.abdülkerim dere hocam sizi çok ama çok seviyoruz derneğiniz hayırlı olsun saygılar