Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hastane Personeline Empati Eğitimi

Karaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Birliğe bağlı sağlık tesislerinde hasta memnuniyetini arttırmaya yönelik personel eğitimlerine devam ediyor.

Bu haberin fotoğrafı yok

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde görev yapan Yrd. Doç. Fatma AYAN tarafından Devlet Hastanesi Tıbbi Sekreter ve güvenlik görevlilerine    “ Empati ve Empatik Yaklaşım,  Öfke ve Çatışma Çözüm Önerileri”  başlıkları altında eğitim verildi.   

Karaman Devlet Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleşen eğitime Genel Sekreter Dr. Ayhan ERENOĞLU, Mali ve İdari Hizmetler Başkanı Hüseyin KARASÜLEYMANLIOĞLU, Hastane Yöneticisi Op. Dr. Orhan FESÇEKOĞLU ile idari personel de dinleyici olarak katıldı.

Fatma AYAN yaptığı sunumda sağlık çalışanları ile hasta ve hasta yakınları arasında olması gereken iletişimin teorisinden bahsetti, sunumunu örneklerle destekledi.

Genel Sekreter Dr. Ayhan ERENOĞLU’da eğitimin sonunda yapmış olduğu konuşmasında “ hocamız teoriyi anlattı. Ancak işin pratik noktası da var.  Sizler bizim vitrinimizsiniz. Hastaları ilk karşılayan, onlarla ilk iletişime giren sizlersiniz. O yüzden size başvuran her hastayı ve yakınını kendi anneniz, babanız, çocuğunuz, kardeşiniz kabul ederek yaklaşımınızı bu yönde yapmalısınız.” Dedi.

Genel Sekreter hastanelerimize başvuranların hasta insanlar olduğunu belirterek hasta insanın, gergin, mutsuz ve sinirli olduğunu unutmamak gerektiğini vurguladı.

“ Sizler bunu göz önüne alarak hasta ve hasta yakınları ile iletişime girecek ve onların gerginliklerini azaltacak şekilde konuşup yönlendireceksiniz. Bizim kurumlarımızdan hastalarımızın mutsuz veya memnuniyetsiz şekilde ayrılmalarına izin vermeyeceğiz.  Bu durum; ” kendinize hakaret ettirmeyi kabul edin” demek değildir. Size göreviniz başında yapılan her türlü hakaret karşısında bende sizin yanınızdayım. Ancak hasta ve hasta yakınları ile polemiğe girecek herhangi bir iletişimi de kabul etmiyorum” şeklinde konuştu.