Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İRAP 1.Çalıştayı tamamlandı

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinasyonunda hazırlanmış olan Karaman İl Risk Azaltma Planının (İRAP) aşamalarından olan 1. Çalıştay 01-03.06.2021 tarihleri arasında 5 oturum olarak gerçekleştirildi.

Bu haberin fotoğrafı yok

01.06.2021 tarihinde saat 11:00’da Obruk, saat 14:00’da Kütle Hareketleri, 02.06.2021 tarihinde saat 11:00’da Deprem, saat 14:00’da Kuraklık ve 03.06.2021 tarihinde saat 14:00’da Sel/Taşkın Afetleri için oturum düzenlendi.

Pandemi süreci devam ettiği için online olarak gerçekleştirilen programa ilgili tüm Kamu Kurum/Kuruluş ve STK’lardan alanlarında uzman teknik personel ile akademisyenler katılım sağladı.

Oturumlar İl Müdürü Şerife HAN moderatörlüğünde gerçekleştirilmiş olup, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinden Obruk konusunda Dr. Öğr. Üyesi Gizem MISIR, Deprem konusunda Dr. Öğr. Üyesi Yağmur DİKİCİAŞIK, Kuraklık konusunda Öğr. Görevlisi Durmuş Ali ÇARKACI, ile Öğr. Görevlisi Yasir DOĞAN, Kütle Hareketleri konusunda Öğr. Görevlisi Yusuf DOĞAN; ayrıca Kütle Hareketleri konusunda Adıyaman Üniversitesinden Dr. Öğr. Üyesi Senem TEKİN, Obruk konusunda Mersin Üniversitesinden Dr. Öğr. Üyesi Osman ORHAN ve Sel konusunda da Karatay Üniversitesinden Dr. Öğr. Üyesi Vahdettin DEMİR sunum yaptı.

Yapılan oturumlar katılımcıların sorularının cevaplandırılmasıyla sona erdi. Çalıştayda anlatılanlar ışığında Haziran sonu yapılması planlanan 2. Çalıştaya kadar ilgili kurumlarca hazırlık yapılması temennisiyle çalıştay tamamlandı.