Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Karaman’da obezite savaşı devam ediyor

Karaman İl Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Hayat Merkezi’nde görevli diyetisyenleri tarafından toplam 13 bin 360 vatandaşa poliklinik hizmeti verildi.

Karaman İl Sağlık Müdürlüğü

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünce yürütülmekte olan “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında, Sağlıklı Hayat Merkezinde görevli diyetisyenler tarafından Merkez ve İlçelerde halkımıza sağlıklı bir kiloya ulaşılması, bu kiloyu koruması, uygun tedaviyi alması ve obezite’nin getirdiği olumsuzlukları tersine çevirmesine yardımcı olacak pratik çözümleri teşvik etmek amacıyla danışmanlık ve poliklinik hizmetleri verildi.

Karaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Serkan Yurdakul bu bağlamda yaptığı açıklamasında; “2023 yılı içerisinde yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde, toplamda 13.360 vatandaşımıza sağlıklı beslenme ve obezite konusunda danışmanlık hizmeti vermiş bulunmaktayız. Verilen seanslar neticesinde, diyetisyen arkadaşlarımızın takibi ile obez ve obezite sınırında olan vatandaşlarımızı uygun kilolarına gelmelerini sağladık. Sağlıklı Hayat Merkezimizde ücretsiz olarak verdiğimiz bu hizmete ilgi gösteren halkımıza teşekkür ediyoruz’’ dedi.

4 Mart Dünya Obezite Günü dolayısıyla farkındalık oluşturmak adına etkinliklerinin devam ettiğini dile getiren İl Müdürü Yurdakul, ‘’Obezite Cerrahisi Önceliğimiz Değildir’’ sloganıyla vatandaşları fazla kilolarından kurtulmak ve kilo kontrollerini sağlamak adına Sağlıklı Hayat Merkezine davet ettiğini belirtti.