Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Konuk: Vadetmiyoruz, Yapacağız

Taşeli’den Konuk’a ziyaret.

Bu haberin fotoğrafı yok

Başyayla, Ermenek ve Sarıvelier’den Recep Konuk’a ve Konya Şeker tesislerine yaklaşık 150 kişiden oluşan bir grup ziyarette bulundu. Ziyarete Taşeli (Başyayla, Ermenek, Sarıveliler) Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi üyeleri, Ak Parti İlçe Teşkilat Başkanları, köy ve mahalle muhtarları ile Başyayla Haber katıldı.

Konya Şeker tesislerini gezen konuklar, tesislerde yapılanları yerinde gözlemledi. Daha sonra ise Karaman Milletvekili Adayı 1. Sıra adayı Recep Konuk tarafından yapılan brifinge katıldılar.

 

Konuk’un konuşmasından satırbaşları…

Konuk konuşmasına “Tesislerimizi ziyaret ederek, bizleri onurlandırdığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Başyayla’dan, Ermenek’ten, Sarıveliler’den buralara kadar geldiğiniz için hoşgeldiniz diyor, hepinizi saygıyla, sevgiyle, en kalbi duygularımla selamlıyorum. “ başladı. Konya Şeker ile başlayan fabrika ağlarına her geçen yıl yenilerine ekleyerek tesisleşme öyküsünden söz etti.

 

Taşeli yöresi ile ilgili olarak ise bölgenin öneminden bahseden Konuk;  Anamur’dan, Bozyazı’dan başlayarak Isparta’ya kadar olan araziler bitkisel çeşitlilik açısından dünyanın en verimli arazilerine sahip olduğunu söyledi.

 

Konuk, Taşeli’de tek bir fabrikaya, işletlemeye bağlı kalınmaması gerektiğini söyleyen Konuk, “Bölgede tarımsal endüstriyi hayata geçirmek için çalışacağız. Zarar edecek bir yatırımı yapmayacağız.  Bizim yapacağımız yatırımların devamlılığı olacak, bir işin bir diğeri işi üretmesi lazım.  Biz ilk olarak Çumra Şeker’i kurduk. Çumra Şeker bize 34 fabrika daha açtırdı. Yaptığınız işin devamlılığı olması lazım. Bir süre sonra kendi kendini bitiren bir yatırım yapmayacağız. Yapmamalıyız.

 

“Taşeli’yi Üniversiteye Teslim Edeceğiz"

Türkiye’nin tarım ve zirai alana yönelik kurulacak olan ilk üniversitenin tamamen uygulama üzerine yoğunlaşacağını belirten Konuk, “Kuracağımız üniversiteye Taşeli’yi teslim edeceğiz. Burada hem zirai anlamda, hem endüstriyel anlamda hem de tarım anlamında buradan ne çıkaracaksak üniversiteyi çalıştıracağız. Bilime dayalı bir gelişmeyi başlatacağız.” dedi.

 

“Taşeli Bizim Meselemizdir”

Konuk, “Taşeli sadece sizin sorunuz değil ki. Siz tesadüfen içinde olabilirsiniz. Taşeli hepimizin sorunu, Taşeli hepimizin meselesidir. Allah izin verirse Taşeli için çalıçağız. Vadetmiyoruz, yapacağız inşallah.” dedi.

 

Taşeli’nin kendisine oy verse de yanlarında olacağını söyleyen Konuk, Taşeli’yi ziyaret edeceğini sözlerine ekledi.

Ziyaret, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.