Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mutʹta Nevruz Coşkusu

Bu haberin fotoğrafı yok

 Karacaoğlan Çınaraltı Parkıʹnda düzenlenen etkinlik, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşıʹnın okunmasıyla başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Mut Teknik ve Endüstri Müdürü Haşim Kaya Nevruzʹun Türk insanını birbirine kenetleyen, bağlayan bir gün olduğunu belirtti. Kaya, "Nevruz Ergenekonʹda demir dağları eriterek dirilen atalarımızın ruhlarıyla yanan bir ateştir. Bu ateş, hiç sönmeden binlerce gönlü tutuşturacak ortak kültür ocağında binlerce ruhu ısıtacaktır. Nevruz gülleri geleceğe umutlar taşısın" dedi.

Halk oyunları ekibinin gösterileriyle devam eden törende öğrenciler tarafından şiirler okundu. Nevruz ateşinin yakılıp, demirlerin dövüldüğü etkinlikte, halat çekme, elma yeme, bardak içinden pinpon topu çıkartma ve İpten kurtulma yarışmaları yapıldı. Skeç gösterisinin ardından yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Mut Kaymakamı Mustafa Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Özcan, İlçe Emniyet Müdürü Murat Güney, Garnizon komutanı Evren Ekmekçi, Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin, mülki amirler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinlikte, katılımcılara sıkma ve ayran ikram edildi.