Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ne Kadar Sanal Ne Kadar Gerçek

15-21 Mayıs 2022 Gençlik Haftası nedeniyle Karaman İl Sağlık Müdürlüğü ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi işbirliğinde 18 Mayıs 2022 tarihinde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans salonunda ‘‘Gençlik ve Sosyal Medya’’ konulu söyleşi düzenlendi.

Bu haberin fotoğrafı yok

Söyleşide Karaman Eğitim ve  Araştırma Hastanesi doktorlarından Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mustafa KARAAĞAÇ  ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Dr. Alper Yusuf KÖROĞLU; Çocuklar ve gençler başta olmak üzere tüm toplumun, teknolojinin bilinçli, güvenli ve etkin kullanımına teşvik edilmesi ve bu konuda bilgilendirilmesi, üretim odaklı sosyal medya kullanımının ve farkındalığın oluşturulması, sanal hayatta geçirilen sürenin artması ile birlikte ihmal edilen hareketli yaşam konularında sunum gerçekleştirdi.

 

Söyleşi sonunda sosyal medya kullanımının artması ile birlikte ihmal edilen fiziksel aktivitenin önemini vurgulamak amacıyla çekilişle bir öğrenciye bisiklet hediye edildi. Çekilişi kazanan talihliye Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Namık Ak tarafından bisikleti hediye edildi.