Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ofsayt

Ses getiren ilk özel dosya haberimizin ardından farklı bir konuyu daha gündeme getirmek istedik…

Bu haberin fotoğrafı yok

İlçemiz lisenin durumunu ele aldık. Ofsayta düşen yönlerini araştırdık.

OFSAYT !

Ofsayt Nedir?

Basit bir tabir olarak futbol oyununda bir takım oyuncularından birinin top kendisine atıldığında rakip sahada rakip kaleci ile karşı karşıya olması durumudur. Aralarında başka bir futbolcu yoktur.

Şekilde görüldüğü gibi sol taraftaki mavi renkli oyuncu oftayta düşmüş durumda. Kırmızı takımın kalecisi ile karşı karşıya…

(Foto: Mehmet Akif Ersoy Lisesi Resmi Web Sitesinden)

MEHMET AKİF ERSOY LİSESİNİN TARİHÇESİ:

1986–1987 Eğitim-Öğretim yılında yapılmış olan bina; ortaokul olarak öğretime açıldı. Eğitim-öğretime devam ederken 1991–1992 Eğitim-Öğretim yılında Mehmet Akif Ersoy Lisesi bünyesine alarak öğretime devam etti. Karaman Valiliğinin 13.09.1996 gün ve oluru ile Başköy, Söğütlü, Şirindere İlkokulları birleştirilmesiyle Başyayla İlköğretim Okulu oluşturuldu. Her iki okulda aynı binada eğitim-öğretim devam etmesi halinde dersliklerin yeterli olmayacağı düşünülerek Mehmet Akif Ersoy Lisesi adına 1986-1987 yılında yapılmış olan binanın Başyayla İlköğretim Okuluna kullanımı tahsisi verildi. 16.09.1996 tarihinden Başyayla İlköğretim Okulu olarak eğitim-öğretime başladı. Mehmet Akif Ersoy Lisesi de 1993 yılında yapımı tamamlanmış olan Başköy İlkokuluna geçici tahsisi verilerek 1996–1997 yılında eğitime başladı. Her iki okul da geçici binalarda eğitim-öğretime devam etmektedir. (Mehmet Akif Ersoy Lisesi Resmi Web Sitesi’nden)

(Tablo: Mehmet Akif Ersoy Lisesi Resmi Web Sitesinden)

(Foto: Mehmet Akif Ersoy Lisesi Resmi Web Sitesi’nden)

GİRİŞ:

Hepimizin bildiği gibi Başyayla Mehmet Akif Ersoy Lisesi son yıllarda adından çokça söz ettiren, ilçemizin genç yeteneklerine üniversiteyi kazandıran, Karaman iline başarıları ile damga vuran bir eğitim kurumudur. Bu başarı da çok büyük katkıları olan başta Başyayla Kaymakamımız Sayın Uğur Sezer Bey’e, Belediye Başkanımız Sayın Şerafettin Bulgurcu Bey‘e, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim Atlı Bey’e ve Milli Eğitim çalışanlarına, Okulumuzun Müdürü Sayın Ali Balcı Bey’e ve yardımcılarına, Başyayla’da görev yapan ve emeği geçen saygı değer öğretmenlerimize, tüm lise çalışanlarına ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bu lisemizin çok zor şartlar altında yapıldığını bilmeyen yoktur. Açıldığı yıllarda ilçemizin ihtiyacını giderecek düzeyde dizayn edilmiştir. O zamanlardan da biliyoruz ki mimari açıdan çok da özen gösterilmemiş, yer konusunda da çok dikkat edildiği söylenemez.

Alelacele yapılan bu okulumuz yıllardır aynı yerinde (kapasite açısından, bahçe dizayn açısından, binanın bakım ve tamiri açısından) saymaktadır. Tabi son zamanlarda Sayın Kaymakamımızın çabaları sayesinde okulun bahçe duvarı, sınıfların tamir ve bakımıyla ilgili hizmetlerini göz ardı edemeyiz.

Biz bu haberi yapma sebebimiz onca imkansızlıklara rağmen yıllardır başarıya doymayan; bizlerin de bu binada eğitim aldığımızı, taa o dönemlerde içimizde uhde olan sıkıntıları bugün sizlerle paylaşmayı bir borç bildik. Bildik ki aynı sıkıntılar yine devam ediyor. Bazı bilirkişilerle görüştük, detaylı bir haber araştırması yaparak bu dosyamızı konu başlıklarıyla sizlerle paylaşmak istedik. Hiçbir art niyetimiz olmadan objektif bir şekilde hiçbir kurumu, şahısları hedef almadan derin bir araştırma yaptık. Velilerle görüştük 2000’li yıllarda bu lisemizden mezun olmuş arkadaşlarla görüştük. 2000 yılından bu yana mezun olmuş öğrencelerin bir kısmıyla da birebir görüştük. Köylerimizdeki gerek veli, gerekse öğrenci arkadaşlarımızla görüşüp fikir alışverişinde bulunduk. Ve bu dosya haberi oluşturduk.

Gelin, ofsayta düştüğümüz konuları ana başlıklar halinde bir inceleyelim:

BİNANIN YERİ:

İlçemiz, Başköy Mahallesi, Fatih Caddesi üzerinde bulunan lise binası başta köylere ve diğer mahallelere uzak olması, yerleşim alanının içinde olması, hanelere çok yakın olması ve hane sahiplerinin sürekli şikayette bulunduğu; öğrencilerinde bu durumdan çok rahatsız olduğu bir gerçektir.

Kış aylarında okulumuzun ısınma ihtiyacını giderirken etrafa bacadan çıkan dumanın oradaki sakinlere çok ciddi derece rahatsızlık vermesi koskocaman bir OFSAYT!

BİNANIN MİMARİ DURUMU:

Tabi o dönemlerle günümüz şartları kıyaslamamız mümkün değil. Binanın yeri seçilirken, o dönemin şartları bu yeri müsait kılıyordu. Biz şunu da iyi biliyoruz ki yer tahsisi noktasında, kamulaştırma çalışmalarının da çok kolay olmadığını anlatan büyüklerimiz oldu. Fakat bu zor şartlar altında yapılan bu binanın mimarlık ve mühendislik çalışmaları tam olarak neden takip edilmedi. Binanın konumu, güneş ışığı alma noktasında çok ters bir düzenle yapılmıştır. Örnekler verecek olursak: Okulun tuvaletlerinin güneş ışınlarını alan güney tarafına, sınıfların ise kuzeyde olması. Bunun sonucunda da özellikle kış aylarında sınıfların çok soğuk olması, gündüz dahi güneş ışığını almayışı sebebiyle ışık kullanılması. Sınıflar yapıldığı dönemlerde ihtiyaca cevap verecek düzeydedir, ancak son 5-6 yıldır öğrenci sayısının artmasıyla sınıfların ihtiyaca cevap veremeyecek hale gelmesi sıkıntının ayrı bir boyutudur. Geçici çözüm olarak bazı sınıfların ikiye bölünmesi, okulun iç dizaynı açısından da yetersiz oluşunun bir göstergesidir. Okulumuzun öğrencilerin ders dışında kendini yetiştirebileceği spor etkinliklerinin (futbol, voleybol, basketbol sahası, tenis alanı vs) ve kültürel (tiyatro salonu, konferans salonu, donanımlı okuma salonu vs) faaliyetlerin yapılacağı yerlerin olmayışı noktasında da ciddi bir eksiklik söz konusu. Bu noktalar sadece bizim görüşümüz değil görüştüğümüz bütün Başyaylalı vatandaşlarımızın, öğrencilerimizin ortak görüşüdür.

Binanın mimari durumu OFSAYT!

(Foto: Mehmet Akif Ersoy Lisesi Resmi Web Sitesinden)

OKULUN ULAŞIM DURUMU:

Binanın ulaşımında çok ciddi bir sıkıntının olduğu gerçektir. Örneğin; Kirazlıyayla, Şirindere ve Göztepe Mahallelerinde ikamet eden öğrencilerimiz her gün yürüyerek okula gidip geliyorlar. Öğle arası ihtiyaçlarını gidermek için yine aynı şeklide yaya olarak evlerine ulaşmaktalar. Halbuki okul bu 5 mahalleye yakınlığı olan bir mevkide yapılsaydı, bu sıkıntıların hiç biri yaşanmazdı. 4 köyümüz var, fakat bu köylerdeki öğrencilerimizin büyük kısmı maalesef lisemizde eğitim görmüyorlar. Bazı istisnaları saymazsak tabi. Hakeza Büyükkarapınar köyümüzün genç nüfus olarak ciddi bir ağırlığı var ama maalesef bir tek öğrenci bile Başyayla’da okumuyor. Lisemizin ulaşım sıkıntısı çözülmüş olsa; ilçemizde bir hareketlilik, esnafımızda bir hareketlilik ve en önemlisi birlik ve beraberlik duygularının artacağı bir ortam olacaktır. Bu sıkıntılar hala çözüme kavuşmadığı için köylerimizdeki öğrenciler, eğitim öğretimini civar ilçelerde sürdürmektedirler. Tabi bu durumun her alanda Başyayla’yı zayıflattığı bir gerçektir. Çocuklarını civar ilçelere gönderen velilere ekstradan ekonomik bir maliyet doğmaktadır. Bu da ilçenin ekonomi çarkını zayıflatıyor, göçü beraberinde getiriyor, mahalleler ve köyler arası genç nesillerin diyalog kurmasını engelliyor. Diyalog kurulamadığı içinde yeni nesil arasında kültürel bağ kopukluğuna sebep oluyor.

Başyayla Mehmet Akif Ersoy lisesinin ulaşım durumu OFSAYT!

(Mehmet Akif Ersoy Lisesi Resmi Web Sitesinden)

DİĞER OFSAYTLAR:

Bütün bu sıkıntılar bilindiği halde yıllardır siyasi malzeme olan Başyayla’ya çok programlı bir lise vaat eden siyasetçilerimiz oy uğruna 2010 yılına kadar hiçbir adım atmadılar. Her seçim döneminde vatandaşlarımızı ziyaret eden vatandaşlarımızın derdini dinleyen milletvekilleri adaylarımızın koz olarak kullandığı bir konu olmuştur. Ancak son dönemde özellikle 2011 yılı içerisinde mevcut hükümetin milletvekillerinin bir adım gayret göstermesi, ilçemiz yerel yöneticilerinin çabaları sonucunda da şuanki mevcut olan Sağlık Ocağının altındaki 6500 m2’lik kamusal alana, çok programlı bir lise düşünülmektedir.
Kamu çalışmalarının dosyaları Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğüne sunulup cevap beklenilmektedir.

Siyasetçilerin eğitim gibi çok önemli bir konuyu seçim malzemesi haline getirmesi, halkın boş vaatlerle avutulması OFSAYT!

Hadi siyasetçiler bunu malzeme olarak kullanıyor. Peki Başyayla’dan bir tane yiğit bir işadamı, Avrupa emeklisi, holdinglere para kaptıran zengin iş adamlarımıza ne demeli. İlçenize, ilçemizde ikamet eden akrabalarınızın çocuklarına, kısacası bu genç nesillere bir eğitim yuvasını çok mu görüyorsunuz? Her şeyi devletten mi bekleyelim? Siz hiç mi doğduğunuz yere bir çivi çakmayacaksınız? Bu mu sizin memleket anlayışınız, bu mu sizin doğduğunuz yere vefanız? Bir okul yaptıracak kadar cesaretiniz, yüreğiniz, paranız yok mu?

Parasını Meram Eski Yol’da villa ve lüks arabalara sahip olma yarışına girip, birbirine gösteriş yapan, memleketlerine geldiklerinde ilçesine hiçbir katkısı olmayan HAYIR(SIZ) zenginlerimize OFSAYT !

Zengin iş adamlarını da geçtik. İlçemize ne zaman bir hizmet yapılacak olsa yer konusunda önce aşağı mı olsun, yukarı mı olsun kavgası yapan kişilere soruyoruz. Bugüne dek kaç defa hizmet noktasında bu konularda tartışmalı olduğumuz için geriye hizmetlerimiz döndü? Bu durum Ankara kulislerinde espri konusu bile oldu. Bu gereksiz, yersiz, tartışmadan geriye sadece elinizin boş kaldığını görmüyor musunuz? Aşağı-yukarı kavgası yüzünden ilçemize gelecek önemli hizmetlerin rafa atıldığı için vicdanlarınız rahat mı? Aynı durum lise binamızın kamulaştırılma çalışmasında da karşımıza çıkmakta. Bu kamulaştırma esnasında tarla sahibi olan kıymetli halkımız neden bu konuda yöneticilerimize yardımcı olmuyor? Burada okuyacak olan çocuklarımız bizim çocuklarımız, sizin torunlarınız ve Başyayla’nın gelecek nesilleridir. Yöneticiler gelip geçicidir. Bugün vardır, yarın yoktur. Bir başka yerde hizmete devam ederler. Burada kalacak olan, daim olan Başyaylalılardır. Onlardan önce bizim ön ayak olup hizmet yarışına destek vermemiz gerekir, köstek değil.

Taa 1970 yıllardan bu yana Başyayla’nın başında çıban olan gelişmesine engel olan halk arasında fitne fesat tohumlarının ekilmesine ortam hazırlayan, mahalleler arası ayrımcılığa sebep olan, ilçeye hizmet getirilmesini engelleyen, zıt kutuplar oluşturan; fitneci, gerici, zavallı insancıklara OFSAYT!
Ayriyeten güzünü toprak bürümüş hizmet aşkından yoksun olan cimri insancıklara OFSAYT!

SONUÇ:

Öncelikle Sayın Milli Eğitim Bakanımız Nimet Çubukçu Hanımefendi’ye, Mevcut Karaman Milletvekillerimize, Karaman Valimize, Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Sayın Kaymakamımıza, Sayın Belediye Başkanımıza, Sayın Milli Eğitim Müdürümüze ve çok kıymetli Başyaylalı vatandaşlarımıza sesleniyoruz.

Biz artık “Torosların İncisi” olan şirin ilçemize çok programlı lisenin ivedilikle kazandırılmasını istiyoruz.Yıllardır tek bir adımın atılmadığı bu konunun artık bir çözüme net olarak kavuşmasını istiyoruz. Bu yolda zorluklar olabilir, bürokratik engeller çıkabilir. Bu zorluklara hep birlikte göğüs germeliyiz. Bütün Başyayla’nın hasret olduğu; donanımlı, çok amaçlı, çok programlı lise binasının inşa edilmesini, bu önemli hizmetin Başyayla’ya armağan edilmesini istiyoruz. Bu sayede Başyayla’nın şuanki mevcut başarısının kat kat artmasını istiyoruz. Biz ilçemizin; köyleriyle, mahalleleriyle, genciyle, yaşlısıyla, el ele verip, bu tarz hizmet konularında önde olarak emin adımlarla ilçemizin kabuğundan çıkıp, çok güzel yerlere gelmesi için gayret göstermeliyiz.

Yukarıda bahsettiğimiz “OFSAYT” lardan kurtulup, topu ağlarla buluşturmak istiyoruz.
”OFSAYT” lara yakalanmayan, her defasında topu ağlara buluşturan bir Başyayla için herkesi göreve davet ediyoruz…

(Örnek bir lise görünümü)

BASYAYLAM.COM YÖNETİMİ

ÖNCEKİ SİTEMİZDEKİ YORUMLAR

Yorumu gönderen: nurhayat, 15.05.2012 07:12:27:
ARkADaşLArrr BAŞARılı olmakk bizimm elimizde lütfen kimseyii suçlamayalımm

Yorumu gönderen: isimsiz, 16.11.2011 19:33:41:
şöyle ki bu lise benim öğretmenimin lisesi çok ilgilendiğine göre belliki çok seviyor ona sevgilerimi sunuyorum iyikide öğretmenim=)

Yorumu gönderen: umut dünyası, 13.05.2011 20:46:35:
umut umut hep umutla heyecanla bekledik şu güzelim ilçeye güzel,modern donanımlı bir lise yapılsın diye.hala bekleniyor ne yapayım ben senin rehabilitasyonunu,kültür merkezini,hükümet konağını…ha bunlarda önemli ama eğitim en öncelikli olmalıydı.yazık hemde çok yazık neden hala bir lise binası yapılmıyor çok mu iyi şşimdiki lise binası kaç kişinin göğsü kabarıyor şu lise binasının yerinden,yurdundan dağın tepesi valla utanılacak bir durumda…yöneticiler için kolay tabiii sorun bile değil onalr bugün var yarın yoklar keyfleri isterse yaparlar olan yine başyaylamın çiçeklerine olur.ne kaymakamının umrunda ne belediye başkanının ne de milli eğitim müdürünün…kaç yıldır lise yapılacak bu ilçeye ermenek aldı başını gidiyor bizim ilçeyi yönetenler hala uyusun maşaallahhh…ilçe neden geri geri gidiyor burdan belli işte daha ne olsun ki yeter..gidin siz rehabilitasyonunuzla ilgilenin çok lazım bir şey de sankiii..neyse ben bayağı dertliyim siteye saygılar çok güzel ve anlamlı bir haber olmuş çok tşkrler

Yorumu gönderen: kocaelinden, 11.05.2011 20:45:25:
sayın 1976 rumuzlu arkadaş.insan burda toplanmış güzel bir iş yapmaya çalışıyor sende tutmuşsun ordan adam madam karıştırıyorsun çok iyi biliyorsan buyur sen de yap senide görelim.çok güzel bir dosya haber olmuş provoke etmenin ne alemi var.bak ben kocaelinden siteye girdim çok güzel haberler bilgiler edindim göğsüm kabardı…gençler toplanmış bir şeyler yapıyor destek olacağın yerde köstek oluyorsun ayıp be kardeşim ayıp!terbiyeli olalım biraz bu ne böyle yakışmaz bizlere

Yorumu gönderen: nihayet 1976, 08.05.2011 21:01:21:
nasıl olur da deniz köpeğin ağzından pislenir,güneş üflemekle sönmez.Suskunluğum asalatimdendir.Yoksa herlafa bir cavabım vardır.Önce lafa bakarım fafmıdır diye sonra söyleyene bakarım adammı diye anlaya anladı

Yorumu gönderen: serdar, 04.05.2011 17:50:09:
yeni liseyi artık torunlarımız görür.neden kimse bir şey demiyor hala ne bekleniyor lise konusunda.

Yorumu gönderen: zeynep, 04.05.2011 07:34:55:
site ekibi yine başyaylanın çok ciddi sorunlarından birini ele almışsınız çok tşkr ederiz.lise neden hala yapılmıyor.siyasiler kaç yıldır bunun üzerinden rant elde edip oy topluyorlar benim saf milletimde temiz duygularla,çocuğum daha iyi imkanlarla okusun diye gidip oy veriyor…milleti avuttuğunuz yeter beyler..o lisenin her şeyi ofsat.başarısı dışında..daha iyi bir bina olsa daha başarılı bir lise olmaz mı..sokak ortasına açılmış dağın tepesine kurulmuş bir lise binası kime ne faydası var.sayın yöneticilerimiz bu işe el atın.fakat yapılacak liseninde eften püften ,baştan sağma bir bina olmaması lazım çok bir anlamı olmazzz.saygılarrr

Yorumu gönderen: a erikçi, 03.05.2011 20:00:43:
haber çok güzel olmuş.elinize sağlık.gerçekten çok berbat bir yerde lise ne olur allah rızası için düzgün bir lise yapın şu memlekete…sayın yetkililerin açıklama yapmasını istiyoruz sayn müdürüm ne duruyorsun daha..

Yorumu gönderen: COM, 03.05.2011 07:08:18:
VMMM

Yorumu gönderen: bozyakadan , 02.05.2011 22:55:31:
arkadaşlar siz ne söylerseniz söyleyin hakemler başköylü olduktan sonra diğer mahaller bırakın ofsayıtı pozisyona bile giremezler…

Yorumu gönderen: aşşağıdan, 02.05.2011 22:18:28:
bir arkadaşımız demişki yeni lisenin yeri yer olarak başyayla esnafına getirisi olmayan bir yere planlanmış,başyayla sadece başköy olarak mı görünüyor diğer mahalleler başyaylaya bağlı değilmi.ayrıca lise binasına en uygun yer alamastır anlayan anladı..

Yorumu gönderen: nihayet 1994, 02.05.2011 21:16:43:
Bir zamanlar komyanda patlayan çimento torbasını milli servet diye işçi gençlere faturasını kesipte kepçe ile hazıne arayan belediyenin parasını cebinde taşıyan zihniyet hala yapılan hizmetleri sindiremeyen zihniyet yıkılmadığı sürece başyaylanın işi zorrrr iktidarları yıkıldı ama hala ortalığı karıştırmakta yapılanlar taş koymakta üstlerine yok

Yorumu gönderen: demek öyle, 02.05.2011 21:05:26:
Belediye adına istimlak edilip te sonradan kendi hesaplarına yazılan yerlere bir baksınlar önce başka yer yokmu Millek alın teri ile yaptı kuran kursunu

Yorumu gönderen: Site Editörü, 02.05.2011 19:11:05:
haberden temele adlı kişi demiş ki: Varan 1 gibi olur bu da. Haber yaptınız ya. Demek ki temel atma vakti yakın. En azından bendeki imaj budur… Sayın Ziyaretçi, bizim imaj peşinde olduğumuz yönündeki iddialar asılsızdır. Başkanla olan röportajı okursanız eğer orada tarihi çeşmenin yapımının olacağını bildiren başkanın sözü mevcuttur. Çeşmenin mayıs ayında restoresi yapılacağı açıklanmış, ancak haberimiz sonucu çalışma hız kazanmıştır… Sandığınız gibi bize kazandırılan bir imaj yoktur. Tam tersi yanlış yaptığımız söylenmiştir. Lisenin ne zaman yapılacağına dair de hiçbir fikrimiz yoktur, yazılanlar dışında… Kanayan yaralardan biri olması sebebiyle haberleştirdik. Bilgilerinize… Saygılar…

Yorumu gönderen: bekir can.üzümlü, 02.05.2011 18:04:43:
haber çok güzel olmuş.valla yılların sorunlarını bir bir masaya taşıdıkları için siteye tşkr ederiz.valla lise binasının her şeyi ofsayt..ilçeler hizmette coşarken bizim başyaylada tık yok eğitim adına ne yapıldı söyleyinn.her seçimde vaad edilir ama arkası yok gerçekten yazıklar olsun..birilkeri neden bunları bize açıklamıyorr neden?niye susuyorlar…eğitim biz<im her şeyimiz canımız ama milletin tınladığı yok…

Yorumu gönderen: üzümlüden dost, 02.05.2011 17:54:27:
arkadaşlar haber çok güzel olmuş.o lisenin yeri çok kötü idi hala duruyor biz okurken yüreyerek gelirdik ta köyden yeri çok saçma bir yer.birde sosyal aktivite imkanları yönunden yetersiz saha yok hiç bir şey yok.sayın yöneticiler artık birşeyler yapılsın ne olurrr saygılar..sayın milli eğitim müdürüm çık açıklama yap bizleri aydınlatın.modern büyük bir lise binası istiyoruz

Yorumu gönderen: Doğruluk, 02.05.2011 15:20:07:
Okulumuz çok küçüktü, imkanları kısıtlı idi belki ama en önemlisi bence yerinin yanlış olmasıydı. Belediyenin önünden okula kadar çıkmak bile insana bir dert veriyordu. Kış günlerinde soğuktan; yazın ise sıcaktan yokuşa çıkmaktan usanmıştık. Belki bizden geçti artık ama yeni nesiller güzel bir lisede okuma imkanı bulurlar inşallah…

Yorumu gönderen: bende bu okulda okudum…, 02.05.2011 13:49:09:
tabi lise binası binasının geçmişine diyecek bir söz yok emeği geçenlerden allah razı olsun… ama lise binası gerçketen de ilçeye yakışır bir bina değildir… bügüne kadar öyle yada böyle bu binanın yenisi yapılamadı… bugün geç kalınmış bir gündür fakat başka çarede yok acilen yapılmasını temenni ediyorum… liseye giderken liseye giden yollardaki vatandaşlardan çok azar duyduk bizler orada çok yanlış anlaşıldık… ve bahçesi çok elim kolum dizim yaralandı daha önceki topraklı sahada… güzel günlerdi ama o günlerde bizlerde konuşurduk şöyle olsa böyle olsa diye… şimdi arkadaşlar iyi düşünmüşlar valllaha inşallah buradan çıakcak sese kulak verilir… baştan savma yapılan bir hizmet değil donanımlı modrn bir bina yapılarak bütün köylerin de öğrencilerini çekecek düzeyde olur hem başyayla kazanır hem devlet başyaylayı kazanır eğitim bir yerin gelişmesinde direktir… bu kısıtlı imkanlarla çok iyi başarılı işlere imza atan öğrenci arkadaşlarımızı bir kez daha tebkrik eder site ekibini kutlar.. ytekililerin ivedilikle bu işin eğilimine başlamaları temennisyle gerçi başlamışlar ama çok yavaş inşallah hız kazanır… bu haberi proveke etmeye çalışanları da görüyoruz.. ve üzülüoyurm onların adına saygılar herkese… herşey gölünüzce olsun herkese saygılar…

Yorumu gönderen: haberden temele, 02.05.2011 13:07:20:
varan 1 gibi olur bu da, haber yaptınız ya. demek ki temel atma vakti yakın. en azından bendeki imaj budur.

Yorumu gönderen: isimsiz, 02.05.2011 11:57:28:
ben de bu ilçenin eğitim madurlarından biriyim..eğitim olanakları kısıtlı olduğu için ben de ermenekte okumak zorunda kaldım..başka ilçeler artık bizim sayemizde kendini tanıtır oldular.biz artık bunlara bir dur demeliyiz kendi ilçemizdeki imkanları genişleerek biz de kendimizi tanıtmalıyız.biz de bir ilçe konumuna geldiysek ilçe olduğumuzu göstermeliyiz artık bir köy gibi yaşamamamız gerekir.çok güzel noktalara değiniyorsunuz çok teşekkür ederim..

Yorumu gönderen: ışın, 02.05.2011 08:59:55:
değerli site yöneticilerine çok çok teşekkürlerimizi sunuyoruz..allah razı olsun lise bizim için önemli yıllardır çözülemeyen başyaylayı dağıtan biz özellikte bizim karapınardan kaç öğrenci var allah aşkına sorarım sizlere beylerrr..birlik ve beraberliğimiz neden pekişmiyor kaynaşmıyoruzzz.acilen donanımlı bir lise istsiyoruzz

Yorumu gönderen: karapınardan ali, 02.05.2011 08:47:42:
çok bomba bir haber olmuş gerçekten az önce arkadaşlarla baktık.bizde ortaokulu başköyde okuduk orası güzeldi ama lise tam bir fosss..sayın yetkililerin umurunda mı her sabah biz gidiyoruz km yollara bir sürü masraf bunlar bize yük .başyaylada adam akıllı bir lise binası olsa ne güzel olurdu.milli eğitim müdürümüzü istifaya çağıyoruzz bizi dışladı gidin ermenekte okuyun diyen adamdan ilçeye ne hayrı olur size bırakıyorum artık…sayın vekillerimiz bunları görmüyor mu..yeri çok kötü lisenin taaa tepede mahallenin ortasında gerçekten yakışmıyorrr.yeni lise istiyoruzzzz yeter artıkk bizde başyaylaya gelmek istiyoruz.birlik beraberliğimiz artsın,kaynaşalım,böyle olunca bölünüyoruzzz

Yorumu gönderen: karapınardan, 02.05.2011 08:28:25:
site yönetimini tebrik ediyoruz yıllardır kanayan yaramızı dile getirmişsiniz çok mutlu olduk.gerçekten bize sahip çıkılmıyor.düzgün bir lise olsa yakın olsa hepimiz oraya gideriz ama şimdi ermeneğe mahkum kalıyoruzz.yetkililerin hemen bu işi halletmesi lazım…modern ve kapsamlı bir lise binasını yapılsın.ama bu lise gibi dağın tepesine yapılmasın,mimari açıdan ters ola-masın küçük bir bina olmasın

Yorumu gönderen: tozansu, 02.05.2011 07:41:22:
az önce arkadaşla okuduk gerçektewn çok güzel bir haber olmuş siteyi tebrik ediyorummm.bu lise binası olmaz valla biz okurken çok sıkıntılı bir yerdi zaten başya yeri çok kötüü mahalle arası yapılmış,şimdi sınıflar küçücük,bazı dönemlerde öğretmen açığı vardı ki şimdide fen ve teknoloji derslernin hiç hocası yok..neden?belki öğrencilerden sayısalı iyi olanlar olcak çok güzel bir bölüm kazanacak…ermeneğe bakıyoruz dünyanın okulu yapıldı ama bizim burda yok neden?başyayla küçük ilçe sallaa..siyasilere malzeme nerden çıkacak valla billa ben çok iyi hatırlıyorum en az7 yıldır her geldiklerinde lise yapacağız diyorlar ama ortada hiç bir şey yok.daha cumartesi burdalarda yine söz verdiler bakalım ne olacak:)

Yorumu gönderen: mehmet ç, 02.05.2011 07:18:35:
var ya çok güzel bar araştırma müthiş bir haber olmuş.ustaca hazırlanmış.evet yıllardır bu okul ilçenin ihtiyacını giderdi ama şimdi yetersiz acilen yeni okulun modern bir binanın yapılması gerekiyor.biz okurken orda her şey sıkıntı idi top oynuyorsun ordan hemen adam tahrsa ile çıkıp geliyor sessiz olun diyeee:)ara sokaklardan çıkıyorsun millet yanlış anlıyor sosyal etkinlik yapılacak bir alanı yok.başarı olarak bir şey demiyoruz ama fiziki açıdan yer açısından gerçekten sıkıntılı.saygılar haberi hazırlayanlara tşkr

Yorumu gönderen: kafi bulut, 02.05.2011 06:36:27:
öncelikle şunu belirteyim şu anki lise olarak kullanılan bina ilkokul olarak inşa edilmiştir ve sonradan liseye çevrilmiştir bu bir ikincisi yeni lise olarak zamanında şimdiki kuran kursu istenmiştir fakat dernek yöneticisi denen şakıslar buna karşı çıkmış ve kocaman bina yıllarca boş durmuş ve hala boş sayılır müftlük kocaman binanın sadece iki odasını kullanmaktadır (önce bu dernek yöneticilerini kınayaın)şimdi yeni lise yapılsın kimse istemez değil fakat yer olarak başyayla esnafına bi getirisi olmayan bi yere planlanmıştır.