Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Seçim Güvenliği Toplantısı

İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen Seçim Güvenliği Bölge Toplantısı İçişleri Bakanı Sayın Sebahattin Öztürk başkanlığında Konya’da yapıldı.

Bu haberin fotoğrafı yok

16 Nisan 2015 Perşembe günü Hilton Garden Otel’de gerçekleştirilen toplantıya İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, İller İdaresi Genel Müdürü Rahmi Doğan, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Zeki Çatalkaya, Konya, Antalya, Afyonkarahisar, Aksaray, Karaman, Niğde, Kayseri, Burdur, Nevşehir, Isparta illerinin valileri, emniyet müdürleri, jandarma komutanları ve diğer görevliler katıldı. 

İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk toplantının açılışında yaptığı konuşmada; 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin huzur ve güven içerisinde yapılması için alınan tedbirlerin değerlendirileceğini, bölge toplantılarının üçüncüsünün Konya’da yapıldığını ifade etti. 

Amaçlarının; ülkemizde huzur ve güven ortamı içerisinde halkımızın hür iradesinin seçim sandıklarına yansıtılmasını sağlamak olduğunu, siyasi partilerimizin ve adaylarımızın yasalar çerçevesinde siyasi faaliyette bulunmaları için her türlü kolaylığı sağlayacak güvenlik önlemlerinin mutlaka alınacağını, örnek teşkil edecek bir seçim sürecini gerçekleştirmek için çalıştıklarını, toplantıda illerimizin seçim güvenliği ile ilgili çalışmaların sorun ve ihtiyaçları konusunda daha detaylı görüş alış verişinde bulunacaklarını vurguladı. 

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.