Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Simültane tercüme /çeviri nedir? Simültane tercüme bürosu görevleri nelerdir?

Simültane tercüme /çeviri nedir? Simültane tercüme bürosu görevleri nelerdir?

Bu haberin fotoğrafı yok

 

Simültane tercüme/çeviri; aynı anda gerçekleştirilen tercüme/çeviri anlamı taşımaktadır. Simültane latin kökenli bir kelimedir ve eş zamanlı kelimesini ifade etmektedir. Simültane tercüman / çevirmen mesleğini icra eden bireyler konuşma yaptığı esnada dinleyicilere çeviri sağlamaktadır. Simültane tercüman bir kabin içerisinde dinlemekte olduğu konuşmayı bir mikrofon yardımı ile dinleyicilere anlayacakları dilde çevirir. Simültane çeviri / tercüme bürosu içerisinde görev alan tercümanlar genellikle toplantı ya da sunum gibi daha resmi işlerde görev almaktadır.

Bu konuda dikkat edilmesi gereken hususlar tercüman ve ekipman seçimidir. Gerçekleştirilen konuşma esnasında simültane tercüman konuşmayı gerektiği şekilde idrak edip en doğru şekilde tercümesini sağlamalıdır. Bununla birlikte yapılan tercümenin dinleyicilere etkin şekilde iletilebilmesi adına doğru ekipmanlar seçilmelidir.

Simültane çeviri kullanım alanları nelerdir?

Uluslararası hedef kitleye sahip konferans, sempozyum, seminer ve kongreler gibi toplantıların yanı sıra TV ve radyo programları ve canlı yayınlar genellikle simültane tercümenin kullanılabileceği ortamlardır. Simültane tercüme bürosu tercihi yaparken dikkatli olunması gereklidir. Tercümanın yapılacak konuşmanın konusu ile ilgili bilgisi olması ve akıcı bir dil ile çeviri sağlaması gerekmektedir.

Herhangi bir konuda profesyonel bir simültane tercüme bürosu arayışında iseniz Universal ‘e başvurabilirsiniz. Profesyonel ekibimizin konferans tercümanı olarak görevlendirdiği çevirmenler toplantı günü öncesi gerek müşteriden konuşma konusuna özgün sağlanan kaynaklar gerek ulaşılabilir bütün kaynaklardan yapılan araştırmalarla toplantıya kendilerini hazırlamaktadırlar. Bu sayede daha dinamik, daha akıcı ve profesyonel bir simültane tercüme desteği sağlanmaktadır.

Simültane tercüme bürosu / çeviri konusunda detaylı bilgi sahibi olabilmek adına bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Sektörümüzdeki 43 yıllık tecrübemiz ve profesyonellikten ödün vermeyen çalışma prensiplerimiz ve uyguladığımız kalite denetim kriterlerimizle sizlere de yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

universaldil.com – Tercüme Bürosu