Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SÜʹde Nevruz Coşkusu

Bu haberin fotoğrafı yok

 SÜ Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Alaeddin Keykubat Kampüsüʹnde düzenlenen kutlamada, nevruz ateşinin üzerinden atlayıp, demir dövdü; ardından katılımcılara ikram edilen pilavı dağıttı.

Gökbel, burada yaptığı konuşmada, baharın gelişini coşku içinde kutlamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Üniversitenin akademisyeni, çalışanı ve öğrencisiyle büyük bir aile olduğunu bir kez daha gösterdiğini belirten Gökbel, ʹʹBirlik ve beraberliğimizi bir kez daha en coşkulu şekilde ortaya koymanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum. 21 Mart, doğanın uyanmaya başladığı gündür. Bugün, doğanın muhteşem güzelliğinin daha çok farkında olmanın günüdürʹʹ dedi.

Gökbel, nevruzun; ʹʹBahara yolculuğun başlangıcı olan günʹʹ olduğunu ifade ederek, ʹʹBaharın müjdecisi olan nevruz, ortak mirasımızın bir ürünüdür. Hiç bir dinin ya da mezhebin ya da etnik yapının bayramı değildir. Bugünün yurdumuzda anlamına uygun olarak kutlanacağına inanıyorum. Baharın getirdiği coşku, sevinç ve canlılık ile birlik ve beraberlik içerisinde idrak edileceğine yürekten inanıyorumʹʹ diye konuştu.
Konya Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımıʹnın konser verdiği etkinlikte, Selçuk Üniversitesi Halk Oyunları Topluluğu (SÜHOT) çeşitli oyunlarla birlikte kolbastı gösterisi sundu. Çeşitli ülkelerden gelen üniversite öğrencileri de giydikleri yöresel kıyafetleriyle kutlamalara renk kattı.