Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türk Dil Bayramı Coşkuyla Kutlandı

738. Türk Dil Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Karaman, Türk Dil Bayramını coşkuyla kutladı.

Bu haberin fotoğrafı yok

Kutlamalar bugün "Hoşgörü Yürüyüşü" ve "Yunus Emre Hoşgörü Sofrası" ile tamamlandı.
Karaman Belediyesi tarafından organize edilen 738. Türk Dil Bayramı, Hoşgörü yürüyüşü ve düzenlenen çeşitli etkinliklerle sona erdi. 

Aktekke Kent Meydanı’nda mehter takımı eşliğinde başlayan ve Atatürk Parkında son bulan hoşgörü yürüyüşüne Karaman Valisi Murat Koca, AK Parti Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, siyasi parti temsilcileri ile daire müdürleri ve öğrenciler katıldı. Vali Murat Koca ile Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulmasından sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Sonra tiyatro gurubu tarafından Karamanoğlu Mehmet Bey, Piri Reis, Yunus Emre ve Kazım Karabekir Paşa’yı canlandıran temalı gösteri yapıldı. Bulgaristan Mestanlı Zeybekler Derneği folklor gurubu bir gösteri gerçekleştirdi. Buradaki programın ardından protokol üyeleri birlikte tarihi taş binadaki Kent Kültür Müzesinde El Sanatları Karma Sergisinin açılışını yaparak sergiyi gezdi. 

Vali Murat Koca, yaptığı açıklamada: “Dil bir milletin anlaşma vasıtasıdır. Onun ötesinde millet olarak onun varlığını, kültürünü ve dinini devam ettirmek için en temel araçtır. Dilini kaybeden millet olarak yok olmaya mahkûmdur. Dil birliği son derece önemlidir" dedi.

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ise: "Dil bizim kimliğimiz ve birliğimizdir. Dil bizim sevgimizi, hoşgörümüzü ve yüreğimizdeki temizliği en iyi anlatan ve bizleri bir araya getiren en temel öğedir" diye konuştu. 
Karaman’daki 738. Türk Dil Bayramı kutlamaları Yunus Emre Hoşgörü Sofrasında vatandaşlara etli pilav ikram edilmesiyle sona erdi.