Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ünlü’den Çiftçilere Destek Açıklaması

Ak Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü: “Çiftçilerimizin Her zaman yanındayız.”

Bu haberin fotoğrafı yok

Ak Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü yaptığı yazılı açıklamada zirai don nedeniyle zarar gören çiftçilere destek müjdesi verdi.

Ünlü'nün yazılı açıklaması şöyle:

"AK Parti Genel Başkanımız, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu İlimizdeki mitinginde Karamanda zirai dondan zarar gören çiftçilerimiz için gerekli talimatı verdiğini ifade ederek, mağduriyetlerin giderilmesi için ne gerekiyorsa yapılacağını söylemişti.

Karaman'da zirai dondan zarar gören çiftçilerimiz için, Başbakanımız tarafından şimdilik ön ödeme olarak 10 milyon Türk Lirası geldi. Zirai bahçelerde don nedeniyle yaşanan zararlar karşılanacaktır.

 

AK Parti Hükümeti olarak, çiftçilerimizin her zaman yanındayız.

 

Son 13 yılda Karaman’a 544 Milyon TL Nakit hibe destek verdik.

Üretimden hasada, işlemeden satışa her aşamada üreticimizi destekledik. Mazot desteğini ilk kez biz başlattık, kimyevi gübre desteğini doğrudan çiftçimize ödedik. Prim destekleri, hayvancılık, tohum ve fidan, tarımsal sigorta, toprak analizi, kırsal kalkınma ve daha birçok destek ile üretimi teşvik ettik. Tarımsal kredilerde faizi düşürdük, tarımın birçok alanında üreticilerimize sıfır faizli kredi sağladık. Güvenilir gıda, arazi toplulaştırılması, tarım danışmanlığı, eğitim-yayım, AR-GE, zirai mücadele ve daha birçok alanda ürettiğimiz yenilikçi çözümlerle daha verimli bir zirai hayat inşa ettik. Yeni Türkiye Yolunda ikinci yarı başlıyor, Onlar konuşa dursun, AK Parti olarak her zaman Çiftçilerimizin yanında olacağız."