Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Üzümlü-Bozyaka ve Büyükkarapınar köyü sulama göletinin yapımı tamamlanıyor

Başyayla’nın köylerine sulama göleti… Üzümlü-Bozyaka ve Büyükkarapınar köyleri için sulama göletinin kalan kısmı tamamlanıyor.

Bu haberin fotoğrafı yok

Üzümlü-Bozyaka ve Büyükkarapınar köyü sulama göleti tamamlanıyor

Yüzde 65’i tamamlanan göletin kalan kısmı için ihale yapılmıştı. Üzümlü-Bozyaka ve Büyükkarapınar köyleri için sulama göletinin tamamlanması için çalışmalar bugün itibariyle başladı. Gölet alanınca incelemelerde bulunan İl Genel Meclisi Üyeleleri Abdülkadir Ateş ve Mehmet Ali Okudan, AK Parti Başyayla İlçe Başkanı Mustafa Canlı, DSİ Konya Bölge Müdürlüğü yetkilileri ile Üzümlü köyü muhtarı Nuri Ayan ve ihaleyi alan firma olan Karin Grup Mühendislik İnşaat Limited Şirketi adına Şirket Müdürü Turgay Özcan gölet alanındaki çalışmaları incelediler.

 

Köylerimizdeki sulama suyu sorunu sona erecek

Gölet hakkında açıklamalarda bulunan İl Genel Meclisi Üyeleleri Abdülkadir Ateş ve Mehmet Ali Okudan;

Göletimizin yapımının ihale edilmesiyle birlikte çalışmalar başlamış olup, bitimiyle birlikte köylerimizdeki sulama sorunu çözüme kavuşturulmuş olacak. Göletimizin köylerimize kazandırılması noktasındanki çalışmalarından dolayı Sayın Başkanımız Ahmet İpek’e, İlçe Başkanımız Sayın Mustafa Canlı ve teşkilatımızın tüm birimlerine, Başyayla Kaymakamımız Sayın Evren Çakır’a, İl Başkanımız Sayın Abidin Çağlayan ve teşkilat mensuplarına, DSİ Konya Bölge Müdürümüz Sayın Birol Çınar’a, Karaman Milletvekillerimiz Sayın Recep Şeker ve Selman Oğuzhan Eser’e, Eski Karaman Belediye Başkanı Çevre ve Şehircilik Bakanı Danışmanı Sayın Ertuğrul Çalışkan’a, AK Parti Genel Merkezimize, Taşelimizin gururu TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Mersin Milletvekilimiz Sayın Lütfi Elvan’a, Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandılar.