Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vakaların arttığı Büyükkarapınar köyünde kısıtlamalar arttırıldı

Koronavirüs vakaların arttığı Başyayla ilçesine bağlı Büyükkarapınar köyünde kısıtlamalar arttırıldı

Bu haberin fotoğrafı yok

Başyayla İlçe Hıfzıssıhha Kurulu vakaların arttığı Büyükkarapınar köyünde yeni kısıtlamalara gidildiğini açıkladı. 

 

Başyayla İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kaymakamlık toplantı salonunda toplandı. Toplantıda alınan kararlar yazılı açıklama ile kamuoyuna duyuruldu.

 

İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun 15 No'lu karar açıklaması şöyle:

 

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kaymakam V. Muttalip ÇETİN başkanlığında, aşağıda isim ve imzaları bulunan üyelerin katılımı ile Kaymakamlık toplantı salonunda toplanmıştır.      
 

İlçemiz Büyükkarapınar Köyünde koronavirüs vakalarının artması sebebiyle, sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltmak amacıyla sosyal izolasyonu tesis edebilmek adına bir sonraki karara kadar aşağıda belirtilen kararların alınması uygun görülmüştür. 

 

1- Büyükkarapınar Şehit Nuri Başpınar İlkokulunda yüz yüze eğitimin sonlandırılıp uzaktan eğitime geçilmesine, köyde bulunan kıraathanelerin ve mesire alanlarının kapatılmasına, toplu yapılan etkinliklere(söz, nişan vb.) ara verilmesine, vatandaşların dışarıda bir araya gelmelerinin yasaklanmasına,
 

2- Alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına,

 

Oy birliği ile karar verilmiştir.