Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Viyadük için Uygun Yer Arayışları

Karayolları 3. Bölge Müdürü Ömer Baylar Eğiste Deresi üzerine yapılacak olan viyadük için bölgede incelemelerde bulundu.

Bu haberin fotoğrafı yok

Karayolları 3. Bölge Müdürü Ömer Baylar ile Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu Eğiste Mahallesine giderek burada vatandaşlarla biraraya geldi. Eğistelilere viyadük hakkında bilgi veren Baylar, viyadük yeri için çeşitli alternatif güzergahların belirlendiğini ama arazi koşulları nedeniyle viyadüğün Eğisteyi göremeyebileceğini aktardı. Eğisteliler, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun verdiği sözü hatırlatarak belirlenen güzergaha itiraz ettiler.

Başkan Ahmet Hadimioğlu yaptığı açıklamada “Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu Başbakanlık görevini devraldıktan hemen sonra ilk ilçe ziyaretini Hadim’e yapmış ve kent meydanında halka hitap etmişti. Burada yaptığı konuşmada viyadük müjdesini ‘Eğisteye Selam Verilecek’ şeklinde duyurdu. Bugün viyadük yeri için çeşitli alternatifler var. Bizim itirazımız bu noktada başlıyor. Her hangi bir ölçüm yapılmadan, sondaj yapılmadan alternatif güzergahlar belirlenmiş. Belirlenen bu güzergahlar Eğistelilerin beklentilerini karşılamıyor. Eğisteye yakın yerden başlayarak alternatif güzergahlar ortaya çıkarılması gerekir. Başbakanımızın “Eğiste'ye Selam Verilecek” sözü Eğistelileri ümitlendirmiş, beklentileri yükseltmiştir.” dedi.